Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Kadınların ortak sorunlarından biri olan kırmızı sivilce lekeleri üzerine sizlere bilgiler sunacağız. Birçok kişinin merak ettiği kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer sorusuna detaylı bilgiler sunarak bu olumsuz durumdan doğal tedavi yöntemleri ile kurtulabileceksiniz. Konuya tam olarak giriş yapmadan evvel kırmızı sivilce leke oluşumunun cildinizde bulunan sivilceleri sıkarak oluştuğunu bilmenizde fayda var. Sivilceler yapıları gereği haznelerinde iltihap oluşumlarını barındırmaktadırlar. Bu iltihaplar kendiliğinden kuruyarak veya cildiye doktorlarının vermiş olduğu ilaçlar vasıtasıyla da geçmektedir.

Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt hatlarında bulunan ve içerisinde iltihap biriken sivilceleri patlatmaya yönelik bir hareket yaptığınızda her ne kadar sivilce iyileşse bile etrafında kırmızı lekeler bırakacaktır. Bu sivilceleri geçirmek adına çeşitli kozmetik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Tabi ki bu kalıcı bir çözüm değildir. Bu durum nezdinde ilk olarak uzman bir doktora başvurmanız daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır. Öte yandan evde kendinizde doğal yöntemler eşliğinde hazırladığınız tedaviler sayesinde de bu lekelerin geçmesinde önemli bir rol oynayabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız kırmızı sivilce lekesi giderici tedaviler eşliğinde hızlı bir çözümleme sağlayabilirsiniz.

Buz Tedavisi ile Leke Giderici

Kırmızı sivilcelerin oluşmasıyla birlikte uygulayacağınız buz yöntemi daha etkin bir çözüm sunabilmektedir. Sivilcelerinizi sıkmanız sonucunda kırmızı lekeler oluştuysa, vakit kaybetmeden buz küplerini elinize alarak ilgili bölge üzerinde gezdirin. Öte yandan lekelerin oluşmasından baya bir zaman geçmiş ise yine buz küplerini alarak cildinizde ovalayarak gezdirin.

Limon Suyu ile Leke Giderici Tedavi

Kırmızı lekeler yüzünüzde koyu bir hale bürünmüş ise eğer, bu konuda yardımcı olacak tek etki limon suyu olmaktadır. Uygulamaya geçmeden evvel öncelikle yüzünüzü iyice yıkamanız gerekiyor. Akabinde bir parça pamuğu top haline getirerek temin ettiğiniz taze limonun suyuna bandırıp ilgili bölgeye ovalayarak sürün. Ovalama bittikten 10-15 dakika kadar cildinizde kurumasını bekleyin ve hemen ardından ılık su yardımıyla yıkayın. Bu uygulamadan sonra güneş ışığına bir müddet çıkmamanız gerekiyor.

Kırmızı Lekeler için Soda Tedavisi

Kimyasal bir yapıda soyulan cilt işlemine Dermabrazyon denmektedir. Bu Yemek sodası ise cildiniz için gerekli olan doğal bir dermabrazyon işlemini sağlamaktadır. 1 çay kaşığı kadar yemek sodası ve 2 çay kaşığı kadar suyu karıştırarak bu karışımı ilgili kırmızı lekelerin oluştuğu bölgeye sürün. 3 dakika bekledikten hemen sonra ılık su ile cilt bölgesini yıkayarak kurulayın.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz