istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Çocuk Gelişimi / Kişilik 48 Ayda Oluşuyor

Kişilik 48 Ayda Oluşuyor

Bebekleriniz ilk dört yıl boyunca yaşamını biçimlendiriyor. Kişiliği becerileri ve yetenekleri gelişiyor. Bu dönem içerisinde bebeğinizi televizyondan uzak tutarak nitelikli vakit geçirmeye özen gösteriniz. Bir önceki konumuzda bahs ettiğimiz gibi çocuklarda zeka gelişimini etkileyen faktörler arasında en büyük etken teknolojilerdir.

Çocuklar çizgi film izlemeyi çok severler ama uzmanlar uyarıyor; ”Çocuklarınızı televizyondan olabildiğince uzak tutun veya kontrollü tv izletin” ancak anaokuluna gidemeyecek kadar küçük çocuklarıyla evde oynamayan ebeveynler ekran karşısına bırakıyor oysaki bu çok büyük bir yanlıştır.

Bunun yerine Eğlenceli eğitim, planlı gelişim sloganıyla yayınlanan Adım Adım Gelişim seti, ebeveynlerin planlı bir şekilde çocuklarla ilgilenmeyi ve çocukların eğlenirken de öğrenmelerini sağlıyor. ”Bebeğimle nasıl sağlıklı geçinirim?” endişesini yok ediyor.

Doğumdan dokuzuncu aydan sonra kullanılmaya başlanan interaktif gelişim ve eğitim seti. ”Adım Adım” çocukların zihinlerinin en yatkın olduğu 48. aya kadar planlı bir gelişim sağlarken bunun yanı sıra aynı yaşıtlarına kıyasla fark yaratmaktadır ve gelecekteki eğitimlerine oldukça katkı sağlamaktadır.

Her ay yeni bir aktivite
Uzman pedagog ve psikologlar tarafından her aya hususi hazırlanan Adım Adım gelişim Seti`nin içinde birbirinden ilgi çekici aktiviteler yer alıyor. İlgili aya ait gelişim tablosu, oyun malzemeleri, aktiviteler için ebeveynlere yönelik öneriler, her aya özel kitaplar, yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren hikayeler, Uzman pedagog ve psikologlar tarafından oluşmuş makaleler… Bunlara ek şekilde sisteme üye olan aileler, kendilerine özel şifrelerle sisteme girip minikler tarafından ile seslendirilen çocuk şarkılarına ulaşabiliyorlar.

Dokun, Gör, Say, Oku
Adım Adım Gelişim Seti
`nde bulunan farklı materyallerden yapılan malzemeler, bebeklerin ve çocukların “dokunma” duyusunu geliştirirken ince motor gelişimlerini desteklemeye aracı olmakta. Böylece nesnelerin beraberliklerini de keşfediyorlar. Şekilleri ve renkleri öğrenerek “görsel” uyarılara yanıt verip mekânsal ilişikleri anlamakta zorlanmıyorlar. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına destekçi olan “Adım Adım”; çocukların `saymayı` ve matematik kavramlarını erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. tüm bunlara ek olarak alfabeyi ve kelimeleri öğrenip, kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştiren set, iletişimlerini güçlendirerek, okumaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Adım Adım gelişme Seti ile ebeveynler ve minikler karşılıklı duygu alışverişinde bulunuyor. Bu duygu alışverişi, zevk alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan huzur, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine destek olmakta..

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz