Ana Sayfa / Kişisel Bakım / Makyaj / Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın nasıl allıklar kullanmalıyız? Kış ayları bilindiği üzere soğuk ve rüzgarlı geçmektedir. Yüzünüzdeki makyaj bu nedenlerden dolayı uçabilir. Uçmaması için bunlara dikkat etmemiz uygundur. Öncelikle makyaj öncesi cildinize nem takviyesi yapıp makyaj altına baz sürmelisiniz. Toz pudra sıkılaştırılmış ürünlerden çok katı olan ürünler kullanmalısınız. Kullanacağınız allık seçimini ten renginiz de belirler. Beyaz tenliyseniz emin olun sizleri pembe ton allıklar daha çok yakışacaktır. Altın ve bronz tonları esmer tenli bayanlar tercih etmeli. Sarışın bir bayansanız şeftali tonlu allıklar sizin için uygun olacaktır. Eğer pürüzsüz buğday bir teniniz varsa istediğiniz ton allığı kullanmakta serbestsiniz demektir. Kış ayında kullandığınız allıklar sizi daha genç bir görünüm vereceğine emin olabilirsiniz. Pembe ton allıkları fırçanız ile uygulayabilir bronz tonlar ile de kontör işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız kontör yüzünüze gölgelendirme yapıp yüz tipinizi daha sivri görünmesini sağlayacaktır.

Allık seçerken dudak renginize göre de seçim yapmanız önemlidir. Kış ayında seçeceğiniz koyu ren rujlara uygun allıklar seçebilirsiniz. Kışın kullanacağınız yüksek kapatıcılıkta ki fondötenlere yazın kullandığınız allığınızdan bir tık daha koyu allık seçimi yapmanız sizi daha iyi gösterecektir. Soğuk ayrın vereceği matlıktan ve soluk görüntüden kurtulmak için renkli allık tercihi sizin her zaman avantajınız olacaktır. Eğer cildinizin olduğundan daha aydınlık görünmesini istiyorsanız seçiminizi krem allıktan tarafa yapmalısınız. Allık uygularken mutlaka yüz hatlarınıza dikkat etmelisiniz. Eğer yüzünüz yuvarlak ise biraz daha sivri gösterecek şekilde uygulayabilirsiniz. Sivri bir suratınız varsa biraz köşeli hal almanız için allık uygulaması yapabilirsiniz. Allık tonunuz ve dudak renginiz çok koyu ise göz makyajını biraz hafif yapmanızda fayda vardır.

Kışın özelliklede yüz tipiniz allık uygulamanızı etkileyebilir. Saçınıza kullanacağınız şapka bere gibi aksesuarlarınıza göre de allık işlemini yapabilirsiniz. Saç renginiz de allık seçimin de çok önemlidir bunu aklınız da bulundurunuz. Kış ayında yüzünüze canlı bir görünüm vermek için kıyafet ve makyajınızı dikkat etmeniz her şeyden daha önemlidir. Eğer yüz tipinize aykırı bir allık sürümü yaparsanız yüzünüz olduğunuzdan daha kötü görünebilir.


İlginizi Çekebilir

İlk Kez Anne Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Annelik her genç kızın ya da her kadının hayalleri arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak pek çok kadın, anne olabilmek için elinden geleni yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir