Home / Kişisel Bakım / Makyaj / Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın Nasıl Allıklar Kullanmalıyız?

Kışın nasıl allıklar kullanmalıyız? Kış ayları bilindiği üzere soğuk ve rüzgarlı geçmektedir. Yüzünüzdeki makyaj bu nedenlerden dolayı uçabilir. Uçmaması için bunlara dikkat etmemiz uygundur. Öncelikle makyaj öncesi cildinize nem takviyesi yapıp makyaj altına baz sürmelisiniz. Toz pudra sıkılaştırılmış ürünlerden çok katı olan ürünler kullanmalısınız. Kullanacağınız allık seçimini ten renginiz de belirler. Beyaz tenliyseniz emin olun sizleri pembe ton allıklar daha çok yakışacaktır. Altın ve bronz tonları esmer tenli bayanlar tercih etmeli. Sarışın bir bayansanız şeftali tonlu allıklar sizin için uygun olacaktır. Eğer pürüzsüz buğday bir teniniz varsa istediğiniz ton allığı kullanmakta serbestsiniz demektir. Kış ayında kullandığınız allıklar sizi daha genç bir görünüm vereceğine emin olabilirsiniz. Pembe ton allıkları fırçanız ile uygulayabilir bronz tonlar ile de kontör işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız kontör yüzünüze gölgelendirme yapıp yüz tipinizi daha sivri görünmesini sağlayacaktır.

Allık seçerken dudak renginize göre de seçim yapmanız önemlidir. Kış ayında seçeceğiniz koyu ren rujlara uygun allıklar seçebilirsiniz. Kışın kullanacağınız yüksek kapatıcılıkta ki fondötenlere yazın kullandığınız allığınızdan bir tık daha koyu allık seçimi yapmanız sizi daha iyi gösterecektir. Soğuk ayrın vereceği matlıktan ve soluk görüntüden kurtulmak için renkli allık tercihi sizin her zaman avantajınız olacaktır. Eğer cildinizin olduğundan daha aydınlık görünmesini istiyorsanız seçiminizi krem allıktan tarafa yapmalısınız. Allık uygularken mutlaka yüz hatlarınıza dikkat etmelisiniz. Eğer yüzünüz yuvarlak ise biraz daha sivri gösterecek şekilde uygulayabilirsiniz. Sivri bir suratınız varsa biraz köşeli hal almanız için allık uygulaması yapabilirsiniz. Allık tonunuz ve dudak renginiz çok koyu ise göz makyajını biraz hafif yapmanızda fayda vardır.

Kışın özelliklede yüz tipiniz allık uygulamanızı etkileyebilir. Saçınıza kullanacağınız şapka bere gibi aksesuarlarınıza göre de allık işlemini yapabilirsiniz. Saç renginiz de allık seçimin de çok önemlidir bunu aklınız da bulundurunuz. Kış ayında yüzünüze canlı bir görünüm vermek için kıyafet ve makyajınızı dikkat etmeniz her şeyden daha önemlidir. Eğer yüz tipinize aykırı bir allık sürümü yaparsanız yüzünüz olduğunuzdan daha kötü görünebilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Sigaranın Zararlarını Azaltan Besinler Nelerdir

 Sigara şüphesiz insanların sağlığını kötü yönde etkileyen en büyük sebepleri arasında başrol oynuyor. Buna yönelik insanlar ders alacağı yerde her geçen gün sigara kullananların sayısı daha da artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz