Home / Kişisel Bakım / Saç Bakımı / Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

Herkesin sahip olmak isteyeceği kıvırcık saç bakımı da oldukça zor olan saç türlerinden biridir. Kıvırcık saç düzleşmesi zor olduğu kadar uzaması ve yetiştirilmesi de zordur. İşte bu nedenle saçın bakımı için gerekli önlemler alınmalı. Aynı zamanda gerekli malzemeler de kullanılmalıdır. Kıvırcık saçlar banyodan sonra hepimizin de bildiği gibi nem dolayısı ile daha da fazla kıvırcık şeklini alır. Banyodan sonra yapılması gereken ilk şey saçın neminin kaybedilmesinin sağlanmasıdır. Herkesin bildiği ancak yanlış olan bir yöntemi düzelmenin faydalarını hepimiz göreceğiz.  Saçlar duştan sonra bir kez taranmalı ve sık sık taranmamalıdır. Bu saçların düzleşmesini sağlamaz bunun aksine kıvırcık şeklinin daha da alınmasına katkı sağlar. Kıvırcık saçlı kişiler genetiksel olarak gelen bu saç tipinden memnun olmadıkları zaman düzleştirme işlemlerini fön ve düzleştirici ile gerçekleştirebilirler. Bunun dışında kıvırcık saçı saç haline getirmek pek de farklı yöntemler maalesef ki yok. İşte bu nedenle kıvırcık saça sahip kişiler bakım yaparken saçlarının düzleşmesi için yapmak yerine saçlarının bakımı için yapmalılar.

Kıvırcık saçı düzleştirirken kullandığımız malzemelerin saçın yapısını bozmaması ve kırılmasına sebep olmaması gerekir. İşte bu durumda düzleştirme işleminde kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekmektedir.  Eğer sürekli düz saç kullanmak için saçlarınızı düzleştiriyorsanız bu durum da sizler için tehlikeli ir durumdur. Saçı sürekli düzleştirmek saçların çatallaşmasına ve solgun görünmesine sebep olacaktır. Bu durum kimsenin istemeyeceği bir durum olduğundan bu konuda insanları bilinçlendirmekte yarar var.

Kıvırcık saçları kestirme işlemi uygulayacağınız zaman da dikkat etmeniz gereken konular var. İlk olarak seçilen kuaförün bu alanda uzman bir kişi olması gerekmektedir. Saç kesimi yapmadan önce saçı ıslatmak yerine ilk olarak saçın düzleştirilmesi gerekmektedir kıvırcık saçın kesimi zor olduğu kadar düz bir şekilde kesilmesi de oldukça zordur işte bu nedenle düzleştirdikten sonra kesim yapılmalıdır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ?

İçindekilerSaç Köpüğü Neden Kullanılmalıdır?EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ? Diğer konularımızda da belirttiğimiz gibi bayanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz