Ana Sayfa / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / Kolay Manikür Yapma Yöntemleri

Kolay Manikür Yapma Yöntemleri

Kolay Manikür Yapma Yöntemleri

Kadınlar tırnak bakımı üzerine verdikleri uğraş ile oldukça can sıkıcı durumlar yaşayabiliyor. Kimine göre her ne kadar bu durum zor gelip kuaför tercihi yapılsa da aslında daha sakin olarak birtakım işlemler kapsamında evde kolay manikür yapma yöntemleri ile bunu gerçekleştirebilmektedirler. Bizlerde bu konu üzerine edindiğimiz bilgileri daha kolay bir anlatım sunumuyla hazırlayarak sizlere sunacağız. Tabii ki bunun için birtakım malzemeler şart. Bu malzemeleri konu içerisindeki yöntemleri okurken ek olarak malzemeler hakkında da bilgi edinebileceksiniz.

Kolay Manikür Yapma Yöntemleri (Adım Adım)

  • Tırnak bakımı için özel olarak üretilen özel tahta çubuklardan edinin. Temin ettiğiniz bu çubuk yardımıyla tırnak etlerinizi hafifçe geriye doğru itin. Bu işlemin daha rahat olabilmesi adına çubuğun uç kısmına “kütikül giderici losyon” damlatırsanız faydanıza olacaktır.
  • Çift taraflı bir işlevsellik sunan törpü tercih ederek tırnaklarınıza yumuşak hareketlerle şekil verin. Yapacağınız bu işlemin doğrulanabilmesi için eski bir külotlu çorap üzerinde tırnaklarınızı gezdirin. Tırnaklarınız bu çoraba takılmıyorsa işleme devam edin, herhangi bir sorun yoktur demektir.
  • Törpüleme işlemini bitirdikten hemen sonra sıcak su içerisine yarım limonun suyu veya azıcık şampuan katarak tırnak etinizin daha yumuşak olmasını sağlamak adına 15 dakika kadar içerisinde bekletin. Yumuşama hissine kapıldığınız an ellerinizi sudan çıkartın.
  • Satın alacağınız kütikül giderici bir krem yardımıyla sudan çıkardığınız ve kuruladığınız tırnaklarınıza iyice masaj yapın. Şimdiki işlem ise hemen üstteki yaptığınız işlemler doğrultusundaki yumuşayan tırnak etlerinizin derisini kesmek olacak. Bu işlem için kütikül makası temin ederek yavaş hareketlerle tırnak etinize zarar vermeden gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Tırnak eti derisini kestikten sonra daha iyi bir görünüm oluşturmak için asetonu pamuğa dökerek tüm tırnakların yüzey kısmını iyice ovun ve hemen ardından kalıntılar üzerine tarama yaparak gözden geçirin. Eğer herhangi bir kalıntı yok ise oje işlemine geçmeden önce yukarıdaki işlemler kapsamında maruz olan ellerinize bakım masajı yapmayı unutmayın.
  • Sıra geldi oje sürme işine, bu kapsamda seçeceğiniz renk oldukça önemli. Fırça üzerine az miktarda alacağınız ojeyi tırnağınızın tam ortasından başlayarak sürün. İyi bir işlem için tırnağınıza üç darbede ojenizi vurup boyamış olmanız gerekiyor. Bir süre bekledikten sonra ise ikinci katını da sürerek oje sürme işlemini de sonlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Tırnak Mantarı Oluşumu

Tırnak Mantarı Nedir? Onikomikoz olarak bilinen bir hastalık olan tırnak mantarı aslında dermatofit adlı organizmalardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir