Home / Eğlence / Gezi / Kuşadası’n da Gezilecek Yerler?

Kuşadası’n da Gezilecek Yerler?

Kuşadası’n da Gezilecek Yerler?

Kuşadası Aydının a bağlı bir tatil beldesi olarak bilinmektedir. Kuşadası doğal güzellikleri, tarihi yerler ve deniz bakımından büyük öneme sahiptir. Çoğunlukla günü birlik gezicilerin tavsiye ettiği yerler arasındadır. Kuşadası keyifli çarşısı eğlenilebilecek yerleri ve sahil bakımından burayı tercih edecek tatil severlerin ilk düşündüğü yerler bakımından sevilen yerler arasındadır. Kuşadası’n da gezilecek yerler şu şekilde açıklanabilir;

Melia – Mykale yani Dilek yarımadası olarak bilinmektedir. Dilek yarımadası Panionion kutsal olarak da bilinerek buraya gelecek kişilerin başlarından gelmektedir.

Güvercin Ada – Adanın içinde bir kale bulunmaktadır. Bu kale ise tam amacı bilinmese de çoğu rivayete göre Barbaros Hayrettin Paşa tarafından limanı gözlemek ve olacak bir saldırı karşısında korumak amacıyla yapıldığı düşünülmektedir. Adanın içinde bulunan kalenin surlarında bulunan kitabede 1826 tarihinde yapıldığı bilinmektedir.

Kervan Saray- Bu kervan saray Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından 17. Yüz yılda yapıldığı bilinmektedir. Bu Kervansaray şehir merkezinin içinde olmasıyla birlikte de ziyaretçilerin çok dikkatini çekmektedir.

Kuşadası gece hayatı seven insanlar için ise çok büyük bir avantaj olarak bilinmektedir. Kuşadası’nın içinde bulunan çarşı da çok fazla gece kulüpleri ve eğlence yerleri bulunmaktadır. Çarşıda ise her türlü hediyelik eşya ve buna ek olarak yemek yenilmek üzere restoranlar bulunmaktadır. Çarşının bitimi ise sahili karşılamaktadır. Bu sahilde her türlü etkinlikler satıcılar bulunmak mümkündür bu yüzden de Kuşadası’na gelen kişilerin çok uğradığı ve severek gezdikleri yerler olarak bilinmektedir. Kuşadası aynı zamanda İzmir’e yakın olmasından dolayı da çoğu tatil severlerin durakları arasında olmaktadır. Kuşadası yolu üzerinde çok fazla Pazar yerleri görmek mevcuttur bu yüzden de buraya seyahat eden tatil severlerin uğradığı noktalar olarak bilinmektedir. Sahillerin ise temizliği açısından ve denizin güzelliği yüzünden buraya deniz için gelen insanların çok tercih ettiği sahilleri vardır. Bu sahillerde bir den fazla eğlence alanları bulunmaktadır. Bu da sahil ve plajları seçecek olan insanların seçmesi için biraz daha fazla bir alan olarak bilinmiştir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz