Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Limonun Faydaları ve Güzellik Sırları

Limonun Faydaları ve Güzellik Sırları

Limonun faydaları elbette ki saymakla bitmez.fakat bu defa güzelliğinize güzellik katmak için limon yardımıyla neler yapabiliriz sizler için bunu araştırdık.

Limonun cilde faydaları
Limonun ilk ve en iyi bilinen güzellik sırrı elbette ki içerdiği C vitamini ve asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşması,dolayısı ile cildinizdeki sivilce ve siyah noktaları asitli yapısı ile kurutarak temizleme özelliğidir.Pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayacağınız birkaç damla limon sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın,sonrasında gözeneklerinizin temizlendiğini ve cildinizin parladığını hemen fark edeceksiniz.Güne ılık suya eklenmiş limon suyu içerek başladığınızda vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanız hızlanacaktır.Limonun kendisi kadar kabuklarının da faydalı olduğunu göz önünde bulundurursanız,ılık suyun içerisine limonu dört parçaya bölerek atmanız da yeterli olmaktadır.

Limonun vücuda yararları
Güzellik açısından limonun kullanım alanlarına göz atmaya devam edecek olursak,limon mide asiti üretimini arttırarak sindirimi zor gıdaların (yağlı gıdalar, al et vb.) sindirimine yardımcı olur.Limon suyu aynı sürede karaciğerin safra üretimini arttırarak yağların sindirilmesini kolaylaştırmaktadır.Böylelikle metabolizmanız hızlanır ve kilo vermeniz kolaylaşır.

Limon tırnaklara faydaları
Evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz limon sayesinde elde edeceğiniz diğer bir güzellik sırrı ise tırnaklarınızın pratik kırılan yapısını güçlendirme özelliğidir.Birkaç damla limon ve ılık suyu karıştırıp ellerinizi 10 ila 15 dakika bu limonlu suda beklettiğinizde tırnaklarınız güçlenmekle kalmayacak,ellerinizde soğuk daha diğer çevresel faktörler itibarıyla oluşturulmuş çatlakları da onarmış olacaksınız.

Limonun saçlara faydaları
her insanın bildiği üzere eskiden henüz jöle üretimi başlamadan önce saçlara verilen şekli sabitlemek için limon kullanırdı. Saçlarınızın yolunu korumak için değilse bile daha sıhhatli ve parlak saçlara sahip olmak için yine limonu ılık suyla karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak uygularsınız kepek oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.aynı sürede bu karışımı boş bir sprey şişesinin içine koyarak güneşe çıkmadan önce kullanırsanız saç renginizin birkaç ton açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Limonun bağışıklık sistemine faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirir Stres, bağışıklık sistemini zayıflatır bu nedenden dolayı de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Soğuk havalar sebebi ile oluşabilecek gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminizin güçlenmesine destekçi olan limon suyu deniz canlıları ve et üzerine sıkıldığında bakterileri öldürür bu sayede sindirim sistemi sorunlarınız çözülmüş olur.

Limonun dişlerinize faydaları
Güzellik denince ilk akla gelenlerden biri de güzel gülüşlerdir.Güzel gülüşlere sahip olabilmek için ise beyaz ve temiz dişlere sahip olmalısınız.işte bu noktada limon yine size destekçi olacaktır.Limon suyu ile gargara yaptıktan sonra dişlerinizi fırçalarsanız normalden daha çok beyazladığını fark edeceksiniz.

Limonun ağız içi yaralarına etkisi
Bir tutam tuz ve limon karışımı ile yapılan gargara diş ve diş etlerinizdeki sorunların çözümü olacağı kadar ağız içerisinde oluşan aftları da bulunmamaktadır etmeye ve fena ağız kokusundan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz