istanbul escort
Home / Diğer Bilgiler / Mükemmeliyetçi bayanların sorunu

Mükemmeliyetçi bayanların sorunu

Mükemmeliyetçi bayanların sorunu

Tempolu bir çalışmanın sonunda eve geldiğinizde tüm bedeninizin ağrıdığını hissetmeniz büyük olasılık.

Yaşadığınız streste üstüne eklenince çektiğiniz ağrılar zamanla halk içinde ki tabiriyle kulunç yani yumuşak doku romatizmasına dönüşebilir.

Algoloji (Ağrı) Uzmanı Doç. Dr. Kader Keskinbora, kulunç bu gibi ağrıların özeliikle de yüzde 80 bunun gibi bir oranla mükemmeliyetçi kadınlar ve işkoliklerde görüldüğünü belirterek çoğu şahıslarda da etkili olduğunu söyledi.

Hastalığın boyun, sırt, boyun, omuz ve kalçalarda ortaya çıkan tutulmaların olduğunu tıpkı zamanda da kas ağrılarına sebep olduğunu vurgulayan Keskinbora ”3 aydan uzun süren yaygın adale-eklem ağrısı, vücutta bazı hassas ağrılı noktalar, yorulmak, sabah tutukluğu ile karakterize kronik bir hastalık olan yumuşak doku romatizması (fibromiyalji) her yaşta ve her iki cinste de görülebiliyor. fakat yoğun olarak 25-60 arası ve hanımlarda, erkeklerden daha çok rastlanıyor. bilhassa mükemmeliyetçi kadınlar ve işkolikler risk altında.” dedi.

Streslere bağlı tutulmalar beyni etkiliyor

Keskinbora, strese bağlı olarak gelişen tutulmaların, beyin ve etraf sinirler arasındaki iletimde görev sektör serotonin ve adrenalin bu gibi bazı kimyasal maddelerde eksiklik ve ya bozukluğa neden olduğunu açıkladı. Keskinbora, \”Vücutta ağrı algılanmasında önemli olan bu maddelerin eksikliği üzerine eklenen, çok stres ve kaygı ise durumu daha karmaşık hale getiriyor. Son çalışmalar depresyon, uyku bozukluğu ve çevresel faktörlerin fibromiyalji yakınmalarını kısır döngüye çevirdiğine dikkat çekiyor.” diye sözlerine devam etti.

Tedavi uygulaması bir kere yapılıyor

Keskinbora, tedavide evvela serotonin ve adrenalin maddelerini yerine koyan antidepresanların kullanımının büyük önem taşıdığını belirtti. Keskinbora, hastalığın tedavisi konusunda şu açıklamalarda bulundu: \”birlikte yapılması gereken boyun, omuz ve sırttaki ağrılı tetik noktalara radyofrekans tedavisi uygulamasıdır. Radyofrekans akımı üreten özel bir jeneratör ve bu akımı dokuya ileten bir radyofrekans iğnesi ile ağrılı tetik noktalara girilerek radyofrekans akımı pulsed modunda 10 dakika uygulanır. Yapılan çalışmalarda başarı yüzde 70 oranındadır. Hastaya uygulama bir kez yapılıyor ve ortalama 6 ay ile 2 sene süresi boyunca hastaların boyun ve sırt ağrıları azalır. Pulsed radyofrekans akımı uyguladığı bölgede doku hasarı yapmadan ağrı sağaltımı sağlar, bu nedenle bu işlem hastaya yine yine uygulanabilir.”

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Mutfaktaki Mikrop Yuvaları

MUTFAĞINIZDA MUTLAKA TEMİZLEMENİZ GEREKEN 10 ALAN - Mutfağınızda temizlemediğiniz takdirde mikropların yayılmasına neden olabilecek 10 alan... .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz