Home / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / Nasırı Yok Eden Doğal Yöntem Aspirin

Nasırı Yok Eden Doğal Yöntem Aspirin

Nasırı Yok Eden Doğal Yöntem Aspirin

Nasırı yok eden doğal yöntem aspirin, nasır oldukça fazla kişide görülmektedir ve yaşam kalitesin oldukça azaltmaktadır. Cilt aşırı baskı ile karşılaşınca, deri sertleşmeye başlamaktadır. Bu durumun oluşmasına nasır denmektedir. Nasırlar ise ayak parmakları, ayaküstleri, ayak tabanları ve parmak aralarında gerçekleşmektedir. Nasırın oluştuğu yere göre kişiler kendilerine dikkat etmeli ve tekrar oluşmasını önlemek için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Nasırın ayak bölgelerinde oluşmasının en büyük etmeni ise doğru ayakkabı seçimi yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Nasırlar dar ayakkabı giyme sonucunda, uzun süre topuklu ayakkabı giyimi sonucunda oluşmaktadır.  Bunların yanında ise sürekli ayakta kalma sonucunda da ayaklarda nasır oluşmaktadır. Çorapsız ayakkabı giymek ayak sağlığını oldukça kötü yönde etkileyen bir durumdur. Bu nedenle nasır oluşumuna ortam hazırlamaktadır. Nasırlar ayak üzerine aşırı bir baskı oluşturacak sporların yapılması ile oldukça fazla oluşmaktadır. Kalın ve çıkıntılı deri kalınlaşmaları ağrılı nasır türlerindendir ve yürürken kişilerin çok ağrı çekmelerine sebep olmaktadır. Hayat kalitelerini oldukça düşüren bir etmendir. Nasır vücudun kendini koruması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Deri kendini korumak amacı ile kalınlaşmaktadır. Nasır ise baskının ortadan kalkması ile birlikte iyileşmektedir. Nasır ise insanların karşısına yaptıkları yanlış tercihler sonucunda çıkmaktadır. Bunun en başında ise uygunsuz ayakkabı kullanımı gelmektedir. Bunun yanında ise ayağın fazla kemikli olması sonucunda yanlış tercih edilen ayakkabılar ile oluşmaktadır. Yanlış yürüme sonucunda da nasırlar ortaya çıkmaktadır.

Nasırların çok fazla çeşidi karşımıza çıkmaktadır. Bunların türleri ise sert, yumuşak ve tohum nasır çeşitleridir. Sert nasırın yoğun bir kökü bulunmaktadır. Ayak parmaklarının üstünde ve parmak aralarında oldukça görülmektedir. Yumuşak nasır ise hafif kalınlaşmış bir nasır türüdür.  Tohum nasırı ise topuğun alt kısmında oluşmaktadır ve ölü deri hücrelerinden oluşmaktadır.

Nasır tedavisinde birçok yöntem bulunmaktadır. Cerrahi yöntemlerin yanında birçok doğal yöntem ile birlikte tedavi edilebilmektedirler. Aspirin günümüzde neredeyse herkesin kullandığı bir ilaç türüdür. Özellikle baş ağrısı ve ateş gibi problemlere çözüm olmaktadır. Nasır problemlerinden ise kolaylıkla hazırlanabilen aspirin karışımı ile kurtulabilinmektedir.  4 adet aspirin, 1 adet limon, 1 yemek kaşığı su karışımı ile birlikte nasırlar yok edilebilmektedir. Hazırlanan bu karışım nasır olan bölgeye uygulanmalı ve çorap giyilmelidir. 20-30 dakika beklendikten sonra ise ılık su ile durulanmalıdır. Sünger taşı yardımı ile nasırlar temizlenmektedir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Tırnak Mantarı Oluşumu

İçindekilerTırnak Mantarı Nedir? Tırnaklar resimde görüldüğü gibi ise tırnak mantarı oluşumu vardır. Tırnak Mantarı Nedir? Onikomikoz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz