Home / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / Pürüzsüz eller için maske tarifi

Pürüzsüz eller için maske tarifi


Pürüzsüz ve bakımlı eller, bir kadının çekiciliğini tamamlar. Ellerinizde oluşan çatlaklar, kanamalar bir cildiyeciden yardım almanızı gerektirebilir.

Eğer derinizde ciddi hasarlar, yaralar olmadan daha yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olmak için maske tarifimizi deneyebilirsiniz. Ellerinizde soğuk çatlakları, kanamalar, yaralar varsa lütfen maskeyi deriniz tam şekilde iyileştikten sonra uygulayınız.

Pürüzsüz eller için maske tarifi

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı nane
  • Hazırlanışı: iki tatlı kaşığı zeytinyağına, bir tatlı kaşığı süzme balı ekleyerek, bu karışımı bir çay kaşığı nane yağı ile iyice karıştırıp maskeyi makyaj pamuğu yardımıyla ellerinize masaj yaparak sürünüz. Maskeyi 15 dakika bekleterek ellerinizi yıkayınız.Pürüzsüz eller için hazırladığınız maskeyi düzenli olarak üç hafta boyunca haftada bir uygulayıp, üç haftanın sonunda iki haftalık periyodlara geçiniz.

Nane yağı lekelenmeler ile savaşarak ellerinizin daha sağlıklı görünmesini, zeytinyağı cildinizin beslenerek güçlenmesini, bal ise teninizin yumuşamasını sağlayacaktır.


Check Also

Kolay Manikür Yapma Yöntemleri

Kolay Manikür Yapma Yöntemleri Kadınlar tırnak bakımı üzerine verdikleri uğraş ile oldukça can sıkıcı durumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz