Home / Diğer Bilgiler / Pratik Bilgiler / Rimel Fırçası Temizleme Yöntemleri

Rimel Fırçası Temizleme Yöntemleri

Rimel; göz makyajının tamamlayıcısı ve vurgulayıcısıdır. Her bayanın makyaj çantasında mutlaka birden çok rimel vardır. Gür olmayan kirpiklernizi ansızın çok rimel uygulayarak daha göze çarpan hale getirebilirsiniz.

Peki en sevdiğiniz rimeliniz kuruduğunda atıp geçecek misiniz?
Likit kısmını es geçersek gözlerinize istediğiniz etkiyi verici rimel fırçalarıdır. Rimel fırçanızı kaybetmek istemiyorsanız size birkaç önerimiz mevcut.

Önce rimel fırçanızı eski likit boyadan arındırmak için ılık su ve biraz deterjan çoğunlukta yeterli olmaktadır. çok deterjan kullanmanızı basit arındırabilmeniz için önermiyoruz. Bulaşık deterjanları, el sabunlarına kıyasla çok fazla daha etkili ve kısa zaman de likit kalıntılarından kurtulmanıza yardımcı olabiliyor.

Hazırladığınız ılık suyu bir kaseye doldurun. Biraz deterjan ekleyin. Rimel fırçanızı 10 beş dakika kadar kasenin içerisinde bırakın. Sonrasında musluk altında üstündeki partiküllerden ve köpükten arındırın. Son olarak da ılık su dolu açık renk bir kasenin içerisine bırakın.
Fırça üzerinde likit boya kalıntısı var ise açık renk bir kase üstünde bunu görmeniz daha kolay olacaktır. yine su ile temizledikten sonra üstündeki çok suyu küçük bir el havlusu yahut havlu kağıt sayesinde nazikçe alın ve kurumaya bırakın.

rimel fircasinin temizligi

Rimel Fırçası Temizlemenin kolay yöntemleri
Rimeliniz biraz daha inatçı çıktıysa göz makyajınızı çıkarmak için kullandığınız sıvı temizleyicilerden yardım almanız gerekiyor. Derince bir kase içerisine temizleyicinizi ekleyin ve rimel fırçanızı içerisine bırakın. Kullanacağınız kaseyi ne kadar derin seçerseniz temizleyicinizden o kadar az kullanmış kalıyorsunuz. bütün rimel fırça kıllarınızın temizleyici ile ilişki etmesi gerektiğini unutmayın.

rimel firca temizleme
Fırça kıllarının kuvvet etksi ile açılarını kaybetmelerinden çekiniyorsanız fırçayı kendi ekseni etrafında fasıla ara çevirebilirsiniz yahut fırçanızı dik bir açı ile kasenizin tabanına koyabilirsiniz. Göz makyajı temizleyicileri deterjan ve ılık sudan çok daha kısa süre de etki edecektir. Sonrasında fırçanızı musluk altında temizleyiciden iyice arındırın. üzerindeki çok suyu küçük bir el havlusu yada havlu kağıt yardımıyla nazikçe alın. Kurumaya bırakın.

Mühim olan kullandığınız yöntemde seçeceğiniz arındırıcıdan fırçanızı iyice temizlemeniz olacaktır. Böylece sonraki kullanımlarınızda bu etmenlerin aşındırıcı etkilerinden kendinizi ve temizlemek için uğraş verdiğiniz ürününüzü koruyabilirsiniz.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları

DİŞ MACUNUNUN BİLİNMEYEN KULLANIM ALANLARI - Banyoyu temizlemek, koku gidermek, takıları parlatmak ve dahası… Diş macununu diş fırçalamak dışında nasıl..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz