Home / Kişisel Bakım / Saç Bakımı / Saç Modeli İle Yüzü Ön Plana Çıkarmanın Yolu

Saç Modeli İle Yüzü Ön Plana Çıkarmanın Yolu

Yüz şekilleri her insanda farklılık göstermektedir.Yüz şekilleri, matematikte kullandığımız şekillerin isimleriyle adlandırılır.Bunlar; yuvarlak, kare, üçgen,oval,kalp, uzun ve dikdörtgen yüz şekilleri  olarak bilinmektedir.Yüzümüzü ön plana çıkaran ise saçlarımızdır.

1-Yuvarlak Yüz :
Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır.Suratta değişiklik yapmaz.Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz.Böylece saçınız ön planda olup,yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.Yüzünüzün hatlarına göre
öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

2-Kare Yüz :

Kare yüz yapısıda yuvarlak yüz gibi dendelidir.Sertlik ön plandadır.Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir.Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak ,dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

3-Diktörtgen Yüz :

Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz şeklidir.Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilsiniz.Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dendgeli ,uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

4-Enine Diktörtgen Yüz :

Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ,yada saçınızda yukarlara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

5-Ters Üçgen Yüz :

Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir.Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür.Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir.Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek ,saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz.Ama kendinize biraz dengeli,uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

6-Üçgen Yüz :

Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir.Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir.Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

7-Baklava Yüz:

En meşur yüz biçmidir.Bu yüz biçiminde saçınıza uzun ,kısa,düz,dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz.Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza,kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda ,nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler :

Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı,yüzünüzü mü ,saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli, kilo,boy,giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ?

İçindekilerSaç Köpüğü Neden Kullanılmalıdır?EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ? Diğer konularımızda da belirttiğimiz gibi bayanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz