Home / Kişisel Bakım / Saç Bakımı / Saçlar Nasıl Kabartılır? 10 Adımda Saç Kabartma Yöntemi.

Saçlar Nasıl Kabartılır? 10 Adımda Saç Kabartma Yöntemi.

Saçlar Nasıl Kabartılır?

Saçları sönük ve güçsüz olan kadınların ilk tercihi kabartma yoluna gitmek oluyor. Bizlerde birçok kadının merak ettiği saçlar nasıl kabartılır sorusuna cevaben sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Saçlar her daim kabartılır, fakat saçlarınızı her ne kadar kabartırsanız kabartın en fazla yarım saatlik bir süreç sonra eser kalmamakta. Bu nedenle birçok kadın kalıcı bir nitelik taşıyan kabarık saçlar üzerine araştırmalar yapmaktadırlar. Saçlarınız için kullandığınız renkten tutun, üst bölge şekillerine kadar birçok ayrıntı saçlarınızın kabarıklığını özetleyecek bir özelliğe sahip olmaktadır. Gelelim hızlı ve bir o kadar kolay saç kabartma yöntemleri hakkında bilgileri sunmaya.

10 Adımda Saç Kabartma Yöntemi

  • Dolgunluk ve hacim kazandıra bir şampuan ile saçlarınızı iyice yıkayın. Saçlarınızın bu adımda hacim kazanması oldukça önemlidir.
  • Saçlarınızı şampuanladıktan hemen sonra ise herhangi bir saç bakım kremini saçlarınıza uygulayın. Fakat burada dikkat edeceğiniz nokta kullanacağınız kremin saç diplerine ulaşmaması üzerinedir. Saç diplerine ulaşması ile birlikte saçlarınız yine sönük ve basık bir görünüm ortaya çıkaracaktır.
  • Yıkadığınız saçlarınızı bir havlı yardımıyla kasmadan nazikçe kurutun ve tüm suyu alın.
  • Saçlarınız yıkandıktan hemen sonra henüz nemli bir haldeyken saç diplerine mutlaka hacim ve hareketlilik katacak bir sprey ile destek verin.
  • Spreyi sıkarken saç diplerinden orta kısma kadar uygulayın.
  • Saçlarınıza fön makinesi ile destek verirken öne doğru atacağınız saçlarınızı ters bir biçimde olacak halde iyice kurutun.
  • Az evvelki maddeye ek olarak isteğe bağlı saçlarınızı düz tutup alttan yukarı kısma gidecek şekilde tutamlar halinde alarak kurutma işlemi de uygulayabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem ile birlikte saçlarınızın kabarık kalma süreci daha uzun sürecektir. Öte yandan bu işlem saçlarınızın daha dolgun ve hacimli bir görünümde olmasını sağlayacaktır.
  • Saçlarınızın daha dolgun bir halde olmasını istiyorsanız ek olarak saç fırçası yardımıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Burada en önemli madde ise son olarak uygulayacağınız sprey desteğidir. Saçlarınızın sabit olarak kabarık bir şekilde olmasını istiyorsanız yukarıda belirtilen maddeleri yerine getirdikten hemen sonra tekrar sprey ile destek vererek sağlayabilirsiniz.
Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ?

İçindekilerSaç Köpüğü Neden Kullanılmalıdır?EN İYİ SAÇ KÖPÜĞÜ MARKALARI HANGİLERİ? Diğer konularımızda da belirttiğimiz gibi bayanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz