Home / Kişisel Bakım / El ve Ayak Bakımı / Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar?

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar?

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlar?

Tırnaklar özellikle de bayanların çok dikkat ettiği bir durumdur. Kimse sararmış tırnaklarla kötü gözükmek istemez ve gerekli bakımı yapar. Sararan tırnaklar her ne kadar küçük bir detay gibi görünse de aslında dikkat çeken ve hoş görünmeyen bir detaydır. Sararmış tırnakları nasıl yok edebiliriz? Hepimiz çeşitli yöntemler arıyoruz ve dış görünüşümüzün kötü ve bakımsız gözükmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. İşte bu yöntemleri kullanarak sararmış tırnaklarımızı beyazlatabiliriz.

Evde kullandığımız ürünlerden bitkisel şekilde beyazlatma işlemi yapılamaz mı? Evde kullanılabilecek yöntemlerden birkaçından bahsederek aslında hepinizi rahat ve ucuz yöntemlerle çözüm yoluna ulaştırabiliriz. Evde salata da kullandığımız limonun bu kadar işe yaradığını duymak gerçekten çok yaratıcı bir durum. Limon sararmış tırnakları beyazlatmak için kullanılır ve tırnakların sertleşip kırılmasını da engeller. Bunun yanında maden suyu ve sütün bir araya gelip parmaklarınızı beyazlattığını öğrenince de şaşıracak olduğunuzdan eminim. Maden suyu ve sütü karıştırıp tırnaklarımızı 10 dakika beklettiğimiz zaman tırnak törpüsü ile sararan kısımları yok edebiliriz.

Uzun sürede değil kısa bir sürede gelen güzellikleri hepimiz severiz işte bu nedenle evde yapabileceğimiz parmaklarımızı beyazlatabileceğimiz yöntemlerden biri daha. Diş macunu sadece dişleri mi beyazlatır? Tabii hayır. Diş macununun sararmış tırnaklarımıza da beyazlatıcı etkisi var. Diş macunu ve sodayı birleştiriyoruz ve diş fırçasını 10 dakika bekletiyoruz daha sonra parmaklarımıza sürüyoruz ve kötü olan görüntümüzden kurtuluyoruz.

 

 

Bu yöntemlerin yanında daha etkili olan bitkisel yöntemler de tabii var. Bu yöntemler daha sağlıklı ve uzun süreli parlamaya sebep olur. Çam ağacı yağı ile zeytinyağı hepimizin bildiği üzere bitkisel malzemelerdir. Çam ağacı ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımı ile tırnaklarımıza sürdüğümüz zaman tırnaklarımızdaki parlaklığı fark edecek yüzümüzde tebessümle karşı karşıya geleceğiz. Bitkisel yöntemler her zaman daha sağlıklı olduğu için tercih edeceğiniz yöntemler arasındadır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Tırnak Mantarı Oluşumu

İçindekilerTırnak Mantarı Nedir? Tırnaklar resimde görüldüğü gibi ise tırnak mantarı oluşumu vardır. Tırnak Mantarı Nedir? Onikomikoz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz