Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Şeker Kamışı Suyu

Şeker Kamışı Suyu

Hindistan, dünyanın en büyük ikinci şeker kamışı üreticisi olmasına rağmen (Brezilya’dan sonra), bu mütevazı mahsul, yüksek sakaroz seviyelerinden dolayı kötü bir şöhrete sahip görünüyor. Bununla birlikte, bu harika içeceğin bazı ciddi faydaları vardır, haydi neden diyetinize eklemeniz gerektiğine bir göz atalım.

Şeker Kamışı Suyu Nedir?

Şeker kamışının suyu, ekstrakte edildiğinde, sadece yüzde on beş ham şeker içerir – normal meyve sularının veya tatlıların bir kısmından daha az! Meyve suyunun geri kalan kısmı, kalsiyum, bakır, magnezyum, manganez, çinko, demir ve potasyum gibi hidrasyon ve sağlık için hayati mineraller içerir. Aynı zamanda A, B1, B2, B3 ve C Vitamini içerir.

Şeker Kamışı Suyunun Faydaları

Ayurveda prensiplerine göre, şeker kamışı suyu safra seviyelerini dengeleyen mükemmel bir karaciğer detoksudur ve sıklıkla bir sarılık ilacı olarak önerilmektedir. Aynı zamanda böbrekler için iyidir ve İYE’lerin yanı sıra böbrek taşı ve diğer böbrek problemlerinin tedavisinde de kullanılır. Bağırsak hareketini ilerletmek için harika ve asitliği uzak tutan yüksek alkalidir. Cildi içten temizlemeye, kirleri dışarı atmaya ve genç görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Şeker kamışı suyu, lif bakımından zengindir. Bu sindirim sağlığı için idealdir ve chlolophyll gibi antioksidanlar ve protein gibi yüksek miktarda fito-besleyici konsantrasyonuna sahiptir. Mevcut flavanoidler, hücre yapısını restore ederek kanserle mücadeleye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, diş çürümesini önleyerek diş sağlığını destekler ve ağız kokusunu hafifletir. Hindistan cevizi suyuna benzer şekilde, vücudun plazma seviyelerinin yükselmesine de yardımcı olur ve dehidratasyon ve yorgunluğu giderir.

Şeker Kamışı Tüketimi

Bütün bunlar, şeker kamışı suyunun dezavantajları olmadan olmadığını söyledi. Evde normal meyve sıkacağı ile sıkılamadığı için, bir şeker kamışı suyu ekstraktörüne yatırım yapmanız veya güvenilir bir yerel satıcıya gitmeniz gerekir. Servislerini kullanmadan önce hijyen için kapsamlı bir kontrol yapın.

Ayrıca, kontrol edilen miktarlarda tüketildiğinde diyabet tedavisi mükemmel olsa da (düşük glisemik indeksi olduğundan), şeker seviyesi yüksek olanların aşırı doz almasına dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca doktorlarına ne kadar tüketmeleri konusunda danışmaları gerekir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Sağlıklı Kilo Verdiren Meyveler Hangileri?

İçindekilerDiyette Meyve Salatası TüketimiDiyette Meyve Suyu TüketimiDiyette Kurutulmuş Meyve TüketimiDiyette Tropikal Meyve TüketimiDiyet Meyve İçecekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz