sevgililer-gunune-ozel-makyaj
Home / Kişisel Bakım / Makyaj / Sevgililer Gününe Özel Saç ve Makyaj Önerileri
sevgililer-gunune-ozel-makyaj

Sevgililer Gününe Özel Saç ve Makyaj Önerileri

14 Şubat Sevgililer günü yıl içerisinde kutlanılan en özel günlerden biri. Bu özel günde her zamankinden daha özel ve güzel olmamız hakkımızdır.

Saçları bakımlı ve makyajı etkileyici olan kadınlar bulundukları ortamda kendilerini çok rahat hissederler. Etkileyici ve çekici olma isteği kadınlarda bu özel günde daha da artar. Sizin için hazırlamış olduğumuz makyaj ve saç önerilerini makyajve kisisel-bakim kategorilerinde bulabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü için özel makyaj önerileri

 

Yaptığınız makyajın daha kusursuz bir görüntüye sahip olması için, birkaç gün önceden cildinize bakım yapmanız yararınıza olacaktır. Bakımsız bir ciltte makyaj çok aşırı kötü bir görüntü oluşturacağından Sevgililer Günü’nden önce cildinize maske uygulayarak cildinizdeki toksinlerden arınmalısınız. Bu sayede cildinizdeki ölü derilerden kurtulabilmeniz, yaptığınız makyajın cildinizi daha diri göstermesini sağlar.

Bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını isteyebilirsiniz. Sevgiliniz yüzünüze bakarken içi açılsın ve size tekrar aşık olsun istiyorsanız, size sunduğumuz öneriler yardımıyla makyajınızın daha kusursuz görünmesini sağlayabilir, hem gündüz hem de akşam için uygun makyaj önerilerini kullanarak kusursuz bir görüntü yaratabilirsiniz.

Gündüz için Sevgililer Günü makyajı

  • İlk olarak akneler, göz altları ve cilt lekelerini kapatıcı yardımıyla kapatınız. Daha sonra fondöteni cildinize eşit dağılacak şekilde uygulayın. Eşit şekilde dağılması için bir miktar nemlendirici kullanmanız faydalı olacaktır. Şeffaf veya açık renkli bir pudra ile fondöteni sabitlemeniz makyajınızı daha uzun süre cildinizde kalmasını sağlar. Şunu unutmamalısınız ki tek başına pudra kullanımının hiç bir etkisi yoktur.
  • Göz makyajı yaparken öncelikle kaşlarınızı taramalısınız. Kaşınızda bulunan boşlukları kapatmak için ten rengi bir kalem kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza zemin için açık krem renginde bir far sürebilirsiniz. Gölge katmak için bronz renginde bir far kullanmanızı tavsiye ederiz. Gözlerinizi daha fazla vurgulayıp ön plana çıkarmak istiyorsanız bal renginde bir far sürerek ışıltı katmanızı sağlar. Son olarak gözlerinize rimeli sürün.
  • Dudaklarınız için dudağınızın doğal renginden bir ya da iki ton daha koyu bir dudak kalemiyle dudak hatlarınızı belirleyin. Ruj olarak pembe ruj rengini öneriyoruz.
  • Son olarak ise yanaklarınıza biraz renk katmak için hafif bronz tonlarda bir allık kullanın dilerseniz çok açık turuncu renkte bir allıkta kullanabilirsiniz

 

Gece için Sevgililer Günü makyajı

  • Temiz olan cildinize nemlendirici sürerek kapatıcı ve fondötenin daha rahat dağılmasını sağlayabilirsiniz. Gerek duyduğunuz yerlere kapatınızı sürerek fondöteninizi tüm cildinize eşit bir şekilde dağılacak biçimde kullanın. Daha profesyonel bir makyaj için elmacık kemiklerinizin olduğu yere daha parlak bir fondöten uygulamanız daha doğru olacaktır
  • Göz makyajınız için ilk başta açık tonlarda bir zemin farı, bir aydınlatıcı far bir de koyu renkli gölgeleme yapacağınız far tercih edin. Kaşlarınızın alt tarafını daha aydınlık göstermek için bu alanda aydınlatıcı farı kullanın. Göz kapağınızın tamamına açık renkli zemin farını uyguladıktan sonra, koyu renkli farla göz kapağının kenar kısımlarından içe doğru olacak şekilde gölgeleme yapın. Göz kalemi, rimel ve maskara ile göz makyajını tamamlayın.
  • Yanaklarınıza gölgeleme yapabilecek bir allık ve kırmızı tonlarında bir ruj kullanarak makyajınızı bitirin. Dudaklarınızda dudak kalemi kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler Uzun ve gür kirpikler için yapılması gerekenler, çoğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz