Sıcak Su Cilde Zararlı
Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Sıcak Su Cilde Zararlı
Sıcak Su Cilde Zararlı
Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak su cilde zararlı, Avustralyalı dermatoloji uzmanı Kaye Scott, yüzümüzü sıcak suyla yıkamanın zararlı olduğunu açıkladı. Sıcak suyun yerine yerine ılık veya soğuk su yüzümüz için daha faydalı olacağını söyledi.

Uzmanlara göre, sıcak su yüz cildi için zararlı. Özellikle duşta sıcak su kullanılması ve suyun şiddetli akması, yüz derisine ciddi zarar veriyor.

Avustralyalı dermatoloji uzmanı Kaye Scott, her gün duşta sıcak su ile yüz yıkamanın sakıncalarını özetledi. Kaye Scott “Sıcak duş, yanaklardaki kırılgan kılcal damar ağlarını etkileyerek yüzde görünür, bozulmuş cilt koşullarına yol açıyor.” diyerek sıcak suyun cilt de ne gibi zararlara yol açacağına dikakt çekti

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

One comment

  1. kadın sitesi

    Cildimi zigavus isolde yüz temizleme jeliyle temizliyorum.Bir de beyaz kil maskesini uyguluyorum.Akneliydi cildim.Şu an akne yok oluşumunu da engelledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz