Sıcak Su Cilde Zararlı
Ana Sayfa / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Sıcak Su Cilde Zararlı
Sıcak Su Cilde Zararlı
Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak Su Cilde Zararlı

Sıcak su cilde zararlı, Avustralyalı dermatoloji uzmanı Kaye Scott, yüzümüzü sıcak suyla yıkamanın zararlı olduğunu açıkladı. Sıcak suyun yerine yerine ılık veya soğuk su yüzümüz için daha faydalı olacağını söyledi.

Uzmanlara göre, sıcak su yüz cildi için zararlı. Özellikle duşta sıcak su kullanılması ve suyun şiddetli akması, yüz derisine ciddi zarar veriyor.

Avustralyalı dermatoloji uzmanı Kaye Scott, her gün duşta sıcak su ile yüz yıkamanın sakıncalarını özetledi. Kaye Scott “Sıcak duş, yanaklardaki kırılgan kılcal damar ağlarını etkileyerek yüzde görünür, bozulmuş cilt koşullarına yol açıyor.” diyerek sıcak suyun cilt de ne gibi zararlara yol açacağına dikakt çekti


İlginizi Çekebilir

Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum, Doğal Yollarla Çatlaklık Tedavisi

Cilt yapısında oluşan çatlak problemleri genellikle dermatoloji dilinde bahsi geçen striae etkisinden oluşur. Bu oluşum ile birlikte ciltte meydana gelen gerilmelerden kaynaklı olarak cilt yapısında çizgisel anlamda renk değişimleri ve cildin bazı bölgelerinde ise incelmelerin oluşmasına verilen addır.

Yorumlar

  1. kadın sitesi

    Cildimi zigavus isolde yüz temizleme jeliyle temizliyorum.Bir de beyaz kil maskesini uyguluyorum.Akneliydi cildim.Şu an akne yok oluşumunu da engelledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir