Ana Sayfa / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Sivilce Lekelerinden Kurtulun!

Sivilce Lekelerinden Kurtulun!

Yüzdeki İzler Nasıl Geçer ?

Birçok insanın başına gelebilen ancak kimsenin istemediği olumsuz durumlardan bir tanesi de yüzlerdeki izlerdir. Yüz izleri farklı yaş gruplarındaki insanlarda farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Yüzlerdeki kesikler, sivilceler, tırnak izleri ve çeşitli yaralara bağlı olarak oluşan izler insanların dış görünüşlerini direkt olarak etkilediği için olumsuz durumlara sebep olabiliyor. Önemli bir problem olan yüz izleri pek çok kişinin karşılaşabileceği bir sorundur ancak kişilerin kendi kendilerine uygulayabilecekleri tedaviler ve uygulamalar ile yüzlerdeki izler rahatlıkla giderilebilir. Peki, yüzdeki izler nasıl geçer? Yüzdeki izlerin giderilmesi için yapılacak olan müdahaleden önce yüzdeki izin neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Yüzlerde meydana gelen izlere sebep olan en yaygın etken şüphesiz akne ve sivilcelerdir. Sivilcelere özellikle genç yaştaki kişilerde çok daha sık karşılaşılır ve bu yüzden zaman kaybetmeden bu lekelerden kurtulmak istenir. Özellikle erken yaşlarda dış görünüşlerine daha çok dikkat eden insanlar için sivilceler diğer yaş grubundaki insanlara göre daha kötü bir şekilde yorumlanır. Sivilce lekeleri için evde uygulanabilecek birçok yöntem bulunuyor. Belirli bir süre düzenli bir şekilde bu tedavi yöntemlerini uygulayarak yüzlerdeki lekelerden kurtulmak mümkündür.

 

Yüzdeki Sivilcelerin Bıraktığı İzlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Yüz sivilceler özellikle cildi yağlı olan kişilerde daha sık görülür. Ancak cildi kuru olan kişilerde de farklı sebeplere bağlı olarak sivilceler oluşabilir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için öncelikle cilt bakımına gereken özeni göstermek gerekir. Cilt bakımında kullanılan malzemelerin kalitesi yüzdeki izleri direkt olarak etkiliyor. Bu yüzden cilt bakımı için kullanılan ürünlerin tamamen doğal olması çok büyük önem taşır. Yüzdeki izler nasıl geçer sorusunun cevabı olarak uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesi özel olarak yapılan maskelerdir. Cilt maskelerini düzenli olarak uygulayarak yüzdeki sivilce lekeleri giderilebilir. Ancak yüze uygulanacak olan maskeyi doğru seçmek gerekir. Yüzdeki izleri gidermek için birçok cilt türüne uyumlu olan elma sirkesinden faydalanılabilir. Elma sirkesi cildin ihtiyacı olan birçok vitamini içinde barındırır. Bu sebeple cilt bakım maskeleri arasında en çok tercih edilen maske elma sirkesi ile yapılan maskelerdir. Her gece yatmadan önce pamuk ile birlikte yüze sürüldüğünde ve mesaj yapıldığında yüzdeki lekelerin oluşturduğu boşlukları dolduran elma sirkesi aynı zamanda bu lekelerden kısa sürede kurtulmayı da sağlıyor.


İlginizi Çekebilir

Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum, Doğal Yollarla Çatlaklık Tedavisi

Cilt yapısında oluşan çatlak problemleri genellikle dermatoloji dilinde bahsi geçen striae etkisinden oluşur. Bu oluşum ile birlikte ciltte meydana gelen gerilmelerden kaynaklı olarak cilt yapısında çizgisel anlamda renk değişimleri ve cildin bazı bölgelerinde ise incelmelerin oluşmasına verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir