Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Sivilce Tedavisi için Bal Maskesi

Sivilce Tedavisi için Bal Maskesi

Eğer cildinizde sivilce varsa sivilcelerinizi tedavi etmek için bal maskesi çözümünü uygulayabilirsiniz. Sivilceler ciltteki yağ bezleri çok çalıştığı süre olur. Yağ tabakası cildi koruyan ve cildin yağ ihtiyacını gideren natürel bir tabakadır. lakin ciltteki bu natürel yağ oluşumunu veren yağ bezlerinin çok derecede çalışmasından dolayı ciltteki gözenekler kapanabilir ve zaman içinde sivilce oluşumları ve iltihaplanmalar görülebilir.

Bal sivilceleri nasıl iyileştirir?
Bal içeriği nedeni ile sivilceler için iyi bir tabii çözümdür. nedeni ise;

Bal nebati bir antibiyotiktir ve sivilcelere sebep olan bakterileri öldürür.
Bal asidik özelliklere sahiptir. Böylelikle ciltte sivilcelere neden olan bakterilerin gelişmesini önler
Bal iltihaplanma karşıtı özelliğe sahiptir.
Bal mühim düzeyde antioksidan özellikler içerir. Bu serbest radikallerin cilde zarar vermesini önlemeye yardımcı olur.
Bal ciltteki kiri temizler, cildi temiz miktar.
Bal cildi nemlendirir ve ciltteki çok aşırı yağı atar.
Bal anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve organik probiyotik niteliği olmaktadır.

Manuka balı sivilcelere iyi geliyor

Manuka balı organik ve işlenmemiş naturel bir baldır. Sivilcelerin iyileşmesinde oldukça faydalıdır. Manuka balının antiseptik, antibakteriyel, antimikrobiyal, antimantar, antiviral, antioksidan niteliği iyidir. Bu özellikleriyle sivilce enfeksiyonlarını iyileştirmede başarılıdır.

Manuka balı sivilcelere nasıl uygulanır?
Manuka balı sivilcelerin tedavisinde ayrıcalıklı şekillerde uygulanabilir:

1. Manuka banyosu bunlardan birisidir. Sivilceler için en faydalı ve en pratik uygulamadır. Banyo yaparken banyo suyuna biraz bal dökülür ve karıştırılır. fakat sabun kullanılmaz. Bu şekilde banyo yapılmaktadır. Bal bu biçimde cildi temizler. cilt gözenekleri temizlenerek açılır. cilt hava alır. Bu da sivilcelerin iyileşmesini hızlandırarak cildi canlandırır.

2. Eiğer bir manuka balı uygulamasında ise sivilce oluşan yerler ılık suyla yıkanır. Daha sonra temiz bir bezle yıkanan yerler kurulanır. Sivilceli yerlere manuka balı uygulanır. Bu biçimde 30 dk. kadar beklenir. Sürer bitiminde biraz daha sıcak bir suyla yıkanarak durulanır. Bu biçimde manuka balı hızlı bir şekilde bakterileri temizleyerek sivilceleri iyileştirecektir.

3. Bal ve tarçın ikisi bir karışım halinde kullanıldığında sivilceler üzerinde oldukça iyi iş görür. Tarçın ve manuka balı bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarında oldukça başarılı sonuçlar verir. ikisi birlikte kullanıldığında sivilceler için tam bir tedavi edicidir. ayrıca ikisi beraber diğer baka cilt sorunlarının tedavisinde de başarılıdır. Tarçının da antimikrobiyal ve antioksidan özelikleri olmaktadır. Bakteri ve mantarın yayılmasını önler.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

3 comments

  1. kadın sitesi
    Aslı Demirbaş

    aknelerle başım dertte denemeye başladım bugun sivilce maskesini bakalım sonucunu yazıcam 🙂

  2. kadın sitesi

    Merhabalar önerdiğiniz tarifi uyguladım sivilcelerim geçti. Hatta kırışıklık ve siyah noktalarıda geçirdi teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim sivilce tedavisi için çok iyi bir tarif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz