istanbul escort
Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Sivilce Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Sivilce Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

İnatçı Sivilcelerden Kurtulmak İster misin? Sivilce nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

Araştırmacılara göre, sivilce tedavisi kesin çözüm için yaygın bir sivilce tedavisi ilaç, cildin mikrobiyomunu değiştirebilir ve bu, mikrobiyom bazlı akne tedavileri geliştirme olasılığını artırabilir.

Louis, Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden St. Louis’deki yeni bir araştırma, A vitamini olan Isotretinoin’in, yaşlardan beri akne ile mücadele etmek için reçete edildiğini gözlemledi . Cildinizin yağ üretimini azaltmaya yardımcı olabilir ve bu sivilce lekelerini uzak tutar.

Akne, yüzünüzde, omuzlarınızda, belinizde, boynunuzda ve göğsünüzde lekeler ve sivilceler alabileceğiniz kronik, iltihaplı bir cilt rahatsızlığı olarak adlandırılabilir . Farklı baston türleri beyaz başlıklar, siyah başlıklar, sivilce ve kistler olabilir. Genetik, adet döngüsü, anksiyete ve stres, bunun risk faktörüdür. Burada, Dr Apratim Goel, dermatolog ve lazer cerrahı Direktörü, Cutis cilt stüdyosu, Mumbai, sivilce tedavisi ne kadar sürer sorusunu soranlar için birkaç sivilce tedavisi bitkisel önermektedir. İşte bazı sivilce tedavi yöntemleri

Multani mitti ve sandal ağacı yüz paketi

Sandal ağacı, cilt hastalıklarını tedavi etmek için uzun zamandan beri kullanılmaktadır. “Cildinizdeki fazla yağı emmeye yardımcı olabilir ve cildiniz yumuşak ve esnek olabilir. Sivilce ile birlikte, yara izleri de yok olabilir. Ancak, cildinizi kurutabildiğinden cildinizde daha uzun süre bırakmamanız gerektiğini unutmayın ”diyor.

Nasıl uygulanır?
Bir tutam sandal ağacı tozu ve bir miktar gül suyu olan Multani mitti’yi alın.
İnce bir macun yapın ve aknenize uygulayın
Birkaç dakika sonra yıkayın.

Neem ve gül yüz paketi

Çalışmalara göre, neem yaprakları doğada antibakteriyeldir ve cilt enfeksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Nasıl uygulanır?
Neem yaprağı ve gül yaprağı alın, kaynatın ve suyu süzün. Daha sonra, suyu soğutun ve çözeltiyi etkilenen bölgedeki pamuk topunun yardımıyla uygulayın ya da karışımı buz tepsisine yerleştirip yüzünüzü yıkadıktan sonra sabah ve akşam buz küplerini uygulayabilirsiniz.

Salatalık yüz paketi

Salatalık suyu, yalnızca gözeneklerinizi küçültmekle kalmayıp aynı zamanda cildinizin de nefes almasına yardımcı olan, sıkılaştırıcı özelliklerle doludur. Ayrıca, cildinizde bulunan kir ve yağın giderilmesine ve gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olabilir. Dr. Goel, “Antiinflamatuar özellikleri sivilce tedavisi etmenize yardımcı olabilir” diyor. Salatalık ile birlikte, biraz bal ve tarçın tozu ekleyebilirsiniz. “Bal bir nemlendiricidir ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olabilir. Sivilce kaynaklı şişlik ve kızarıklığı azaltabilen antienflamatuar özelliklerle doludur ”diyor Dr Goel. Tarçın içinde bulunan antibakteriyel özellikler akneye neden olan bakterilerle savaşabilir.

Nasıl uygulanır?
Bir salatalık rendeleyin ve suyunu çıkartın, biraz bal ve tarçın tozu alın ve karıştırın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Goel, “Bazı insanlar bala alerjisi var, bu yüzden sadece dermatoloğunuza danıştıktan sonra kullandığınızdan emin olun” diyor.

Zerdeçal ve yoğurt yüz paketi

Zerdeçal akne neden olan bakterileri ile başa çıkmak için yardımcı olabilecek antibakteriyel ve anti-enflamatuar özellikleri ile yüklenir .

Nasıl uygulanır?
“2 çorba kaşığı yoğurt alın ve bir tutam zerdeçal ekleyin. Sivilce üzerine uygulayın ve sonra yıkayın. Süt ürünlerine alerjiniz varsa bu ilacı tercih etmeyin, ”diyor Dr Goel.

Yeşil çay

Kateşinler, doğada antimikrobiyal olan yeşil çayın içinde bulunur ve akneye neden olan bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yeşil çayın anti-enflamatuar özellikleri, birinin sivilce tedavisi nedeniyle yaşayabileceği iltihap ve kızarıklığı azaltabilir. Ayrıca antioksidanlarla doludur ve sivilce nedeniyle geride kalan izlerinizi azaltabilir.

Nasıl uygulanır?
“Biraz yeşil çay demlemeli ve soğutmalısınız. Ardından, buz tepsisine yerleştirin ve buz küpünü akninize uygulayın ”diyor Dr Goel.

Feragatname: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren başlıklar sadece bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri Cilt yapısında bulunan gözenekler cildi dış etkenlerden korumak için yardımcı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz