istanbul escort
Home / Diğer Bilgiler / Pratik Bilgiler / Stil oluştururken ilham kaynağı filmler

Stil oluştururken ilham kaynağı filmler

Söz konusu eğer modaysa, bilhassa bu konuya oldukça düşkün olan biz hanımların bununla ilgili her şeyi takip etmesi kaçınılmaz oluyor. Uzun yıllar boyunca bu konu üzerinde film ve kitapların piyasaya çıkıp, üstelik yoğun şekilde rağbet görmesi de kuşkusuz modayı daha ilgi cazibeli ve eğlenceli bir duruma getiriyor.

Moda konulu filmler ise, birçok giyim sevdalısı kadın ve erkek için epey bir keyif veren bulunduğu için izlenme rekorları kırmasının yanı dizi, moda sektörüne de fer tutarak bu konu için kariyer yapmak isteyenlere yol gösteriyor. Tabi ki hiç bir film gerçek hayatı olduğu bunun gibi yansıtmaz; her zaman biraz daha parıltılı ve mükemmel gösterir. lakin burada mühim olan nokta bu tür filmlerdeki cazip görünen hayatların yanı dizi moda dünyasının ne kadar eğlenceli ve ilham verici olduğu gerçeği.

Bazı filmler salt moda üzerine kuruluyken; bazılarında ise moda, ana konuyla iç içe geçirilerek izleyicinin beğenisine sunulmakta. Hatta öyle ki kimi sette giyilen bir kıyafet ve onu taşıyan insanın kazandığı sempati, filmin konusunu bile gölgede bırakıyor. Yıllar sonra bile ise, akıllarda kalan filmin başrolünün hangi parçaları giydiği olabiliyor. işte meraklıları için moda konulu filmler.

 

Şeytan Marka Giyer

Son zamanlarda belki de bu kadar çok moda konulu filmin ön planda olmasına sebep olan şeytan Marka Giyer filmi için, aslında bu furyanın başlangıcı diyebiliriz. Kitap uyarlaması olan ve başrolünde efsane oyuncu Meryl Streep ve güzeller güzeli Anne Hathaway’in oynadığı şeytan Marka Giyer, moda dünyasına oldukça çok değişik açıdan yaklaşıyor. Moda piyasasının efsanevi dünyasını da ilk başlarda giyinmeyi bilmeyen ve daha sonra Gucci ve Prada’larla tanışan bir kızın evrim geçirme sürecindeki bakış açısından anlatıyor. Modaseverler ise, bu sürede çok sayıda güzel kıyafete ve bir kadının tarz sahibi olma sürecine tanıklık ediyor.

stil yaratma yontemi

 

Coco Chanel

Moda diyince kuşkusuz akla gelen ilk isimlerden biri Coco Chanel. Gerek, sansasyonel hayatı ve güçlü kişiliğiyle; gerekse farklı koleksiyonları ve başarılarıyla isimlendirilen ve gıpta edilen ünlü modacını hayatını ifade eden bu filmde modaya ve aşka dair birçok şeyi bir arada bulabilirsiniz. ayrıca bir kadının hayatı üzerinden, toplumdan farklı olmanın korkulacak değil; tersine çoğu zaman insanı yüceltecek birşey olduğunu da görebilecekseniz. Bu sırada Chanel’in ortaya çıkardığı birbirinden eşsiz şapka ve koleksiyonlar da cabası.
kendi stilini yarat

Sex And The City

Moda konulu filmler diyince Sex And The City’den bahsetmemek olmaz. Hatta adeta modanın kalbinin o filmin setinde attığını bile söylemek olası. Hatta artık yıllarca süren dizisi ve üzerine eklediği filmleriyle beraber karakterler, tarzları ve kişilikleriyle öyle bir ikon olmuş durumda ki şuanda dahi bazı koleksiyonlarda bu karakterlerin tarzından çok sayıda modacı esinleniyor.

stilini yaratma

Bir Alışverişkoliğin itirafları

bilhassa alışveriş düşkünü her kadının kendinden bir parça bulacağı eğlenceli ve bir o kadar moda dolu bu filmde, yapmaktan en zevk aldığı şey alışveriş olan ve istediği moda kariyerine bir biçimde başlayan bir karakter anlatılıyor. ama her ne kadar hayalleri gerçekleşmiş bunun gibi görünse de alışveriş düşkünü olan ve bunun için devamlı nakit harcayan karakterin, köşe yazılarında okuyucularına az parayla nasıl alışveriş yapacağını öğretmesi gerekiyor.

stil yaratma

Bunlar ve daha birçok moda konulu filmler sayesinde siz de boş vakitlerinizi eğlenceli bir şekilde değerlendirebilir, moda meselesinde daha çok şey öğrenip o dünyadan işinize yarayacak ipuçları edinebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları

DİŞ MACUNUNUN BİLİNMEYEN KULLANIM ALANLARI - Banyoyu temizlemek, koku gidermek, takıları parlatmak ve dahası… Diş macununu diş fırçalamak dışında nasıl..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz