istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Tam yağlı süt ve yağsız süt: Hangisi daha sağlıklı?

Tam yağlı süt ve yağsız süt: Hangisi daha sağlıklı?

Tam yağlı süt her zaman kilo alımı suçlusu ve birçok sorun için suçlayıcı olmuştur. Ama gerçekten doğru mu? Tam yağlı süt gerçekten sağlıksız mıdır? Kesinlikle değil. Tam yağlı sütün, düşük yağlı ve yağsız alternatiflere kıyasla daha sağlıklı bir seçenek olarak kabul edildiğini bilmek sizi şaşırtacak.

Neden yağsız süte geçtik?

1990’lı yıllarda sağlık uzmanları insanlara, süt benzeri sütlerden elde edilen yağlar da dahil olmak üzere diyetlerinden yağlarını kesmelerini tavsiye etti. Bu yüzden gittikçe daha fazla insan az yağlı ve yağsız süt ürünleri almaya başladı. Üreticiler daha iyi tat alabilmek için ürünlerini yapay malzemelerle ve şekerle pompalamaya başladılar. Bu da bize bir gün tatlandırılmış süt, yoğurt ve daha birçok porsiyon şekeri tüketmemize neden oldu.
İnsanlar yağ kesmeye odaklandıklarında, kendi sağlıkları için gerekli olan yerine daha rafine karbonhidrat ve şeker yemeye başlarlar.
Tam yağlı süt ürünleri aslında insanlar kilo verme hedeflerinize sadık kalmanıza yardımcı olabilir. 18.000 orta yaşlı sağlıklı kilolu kadın üzerinde yapılan on yıllık bir araştırma, tam yağlı süt tüketen ve tam yağlı süt ürünleri tüketen kadınların, tam yağlı süt tüketmeyen kadınlara kıyasla aşırı kilolu ve obez olma ihtimalinin daha düşük olduğunu tespit etti. .
Avrupa Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir başka küçük çalışma, günlük süt tüketiminin katılımcının HDL kolesterol (iyi kolesterol) seviyelerini artırırken, yağsız süt tüketiminde artış olmadığını buldu.
Diğer araştırmalar, tam yağlı süt tüketen çocukların D vitamini düzeylerinin düşük yağlı süt içenlere göre daha iyi olduğunu buldu. Araştırmacılar, süt yağının vücudun daha fazla D Vitamini emmesine yardımcı olduğunu buldu.  Sağlıklı yağlardan korkmanıza gerek yok. Tam yağlı süt ürünlerinden kaçınmaya inananların bir parçasıysanız, yeniden düşünmelisiniz.

Sütün Yararları

Tam yağlı süt ürünleri, sağlıklı kilo ve idare tipi 2 diyabetin korunmasına yardımcı olan omega 3 yağ asitlerinde daha yüksek olma avantajına sahiptir.
Tıpkı diğer herhangi bir gıda grubu gibi, süt ürününe fazla miktarda tüketmek iyi bir fikir değildir. Süt ürününü iyi tolere edebiliyorsanız, günde üç porsiyon süt, yoğurt, peynir veya daha fazla olabilir. Süt ve diğer süt ürünleri mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır. Ve kadınlar, günde 1000 miligram kalsiyum almalıdır.
Laktoz intoleransı varsa, süt içindeki doğal şeker olan laktozu sindiremiyorsanız, laktoz içermeyen süt ürünlerini tercih edin. Peynirin laktoz içermediği ve laktoz içermeyen ve dolayısıyla laktoz intoleransı olan kişiler tarafından yenilebilen laktoz oranı çok düşük olan Yunan yoğurtunu tercih edebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz