istanbul escort
Home / Kişisel Bakım / Saç Bakımı / Tesettürlü Bayanlar için Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü Bayanlar için Saç Bakım Önerileri

Kadınların en önem gösterdiği durumlardan biri de şüphesiz saçlardır. Saç bakımı üzerine kadınlar sürekli olarak saç maskeleri ve saç bakımı gibi çok sayıda fazladan bulunan tarifler üzerine ilgi göstermektedirler. Fakat yanlış verilen gelişigüzel tarifler veya yanlış yapılan işlem hataları neticesinde saçlarınızın sağlığını da kötü yönde etkileyeceğinizi unutmayın. Konumuzun dışına çıkmadan size özellikle de saçları pek güneş ışığı görmeyen tesettürlü kadınlar üzerine saç bakım önerilerinde bulunacağız. Tesettürlü kadınlar saçlarını güneş, yağmur veya rüzgar gibi etkilerden koruduğunu zannederken, aslında yanlış düşündüklerinin farkında değiller. Saçlarınızın gün ışığı görmemesi sizin zararınıza olmaktadır, zira çiçek nasıl güneşe muhtaçsa saçlarınızda bir o kadar ihtiyaç duymaktadır. Gün ışığı görmeyen saçların zamanla kuvvetsizleşerek kırık ve yıpranmaların olduğunu söylemekte de fayda var.

Tesettürlü Bayanlar için Saç Bakım Önerileri

Güneşten Kaçmayın: Güneş ışığından kaçarak fayda gördüğünü tanısına inananlar aslında D vitaminini kaçırdıklarının farkında değiller. Muhtemel olarak oluşan saç dökülmelerinin büyük bir sebebi ise saç derisinin D vitamini eksikliğinden oluşmaktadır. Gün içerisinde mutlaka saçlarınız gün ışığı görmeli ve buna yönelik gezinirken herhangi bir parkta müsaitlik durumunuza göre saçlarınızı havalandırabilir veya evde güneşin balkona vurduğu anlarda saçlarınızı gün ışığını tutabilirsiniz.

Saçları Gevşek Tutun: Başörtüsü kullanan bayanların saçları her zaman bağlı bir şekilde olmaktadır. Bu nedenle şal veya eşarp gibi ürünlerin gün boyu can sıkıcı durumların oluşmamasını da sağlamaktadır. Bu doğrultuda özelliklede günlük yaşamlarını dışarıda geçiren tesettürlü kadınların saçları sürekli kapalı olduğundan maalesef ki saçlar için gerekli oksijen/hava alınmıyor. Bu durum saçların kötü bir duruma düşmesine sağlığını kaybetmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Buna hitaben eve döndüğünüz gibi saçlarınızı salık bir şekilde bırakarak hava almasını sağlamanız, saçlarınızın sağlığı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Eğer ev içerisinde de başörtüsü takma gibi bir durumunuz var ise, bunun için tesettürünüzü biraz daha gevşek bırakarak saçlarınızın hava almasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Saçlar Nasıl Kabartılır? 10 Adımda Saç Kabartma Yöntemi.

İçindekilerSaçlar Nasıl Kabartılır?10 Adımda Saç Kabartma Yöntemi Saçlar Nasıl Kabartılır? Saçları sönük ve güçsüz olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz