Home / Aşk ve İlişkiler / Aşk Hayatı / Yalan nasıl anlaşılır ?

Yalan nasıl anlaşılır ?

Biz kadınlar aslında erkeklerin veya hemcinslerimizin yalanlarını yakalamak meselesi için yoğun şekilde başarılıyız. Bunun en esas sebebiyse çoğunlukla sezgilerimizin güçlü olması fakat yalanları bu kadar aşırı bilmenin bir yan etkisi de mevcut. şayet pek çok kez bir yalan yakaladıysanız, muhtemelen ileride bazı yalan olmayan şeylere de yalan muamelesi yaptığınız olacaktır. çünkü beyniniz yalanları yakalamakta çok iyi olduğunuzu söylüyor ve bu durum bir zaman sonra yalan olmayan şeyleri bile yalan bu gibi algılamakla hayatımızı mahvedebiliyor. Sizler için yalan nasıl yakalanır sorusunun cevabını vermeye çalıştık ve hatta sizi yanıltacak şeylere de değinmeyi unutmadık.
Yapılan en son araştırmalar, yalanı tetkik etmek için gözlere dikkat etmenin biraz yanlış olduğunu gösteriyor. eğer karşınızdaki kişi size daha önceden planlanmış bir yalanı söylüyorsa muhtemelen gözlerinizin içine daha çok bakacaktır ve siz de onun doğru olduğunu düşüneceksiniz. Planlanmış yalanlarda göz temasının daha fazla olduğunu, ancak plansız, o an gelişen yalanlarda ise tam tersi olduğunu araştırmalar gösteriyor.
Vücudumuzdaki kontrol ettiğimiz noktaların kontrolü, beynimizden uzaklaştığımız ölçüde zorlaşmaktadır. Yani boynumuzu çok aşırı basit bir şekilde kontrol edebilirken, ayak parmaklarımızı ve bacağımızın alt kısımlarını boynumuza göre daha zor kontrol ederiz. Bu hal ise yalan söyleyenlerin bilhassa ayaklarında hareketler oluşmasına neden olur. eğer karşınızdaki kişi denetim edemediği bir biçimde ayaklarını oynatıyor, onları yere vuruyorsa yalanlardan şüphelenebilirsiniz.
Bilgisayarların zorlandıklarında nasıl takılmalar ve yavaşlamalar yaşadıklarını siz de farketmişsinizdir. Beynimiz de tıpkı bir işlemci bunun gibi çalışır ve çok aşırı fazla anlık bilgi üretmesi gereken pozisyonlarda kendi içina kapanır. içine kapanan bir beyin ise donuk sima ifadeleri, kontrolsüz hareketler benzeri belirtilerle tespit edilmektedir. Arkaplanda size onlarca yalan söyleyen birtanesini bu donukluktan anlayabilirsiniz.
Gerçekleşen birden terlemeler ve ses tonunda o şahısda normalde olmayan değişimler de yalan söyleyen birisinin en fazla dikkat çeken yanları şekilde ortaya çıkıyorlar. Terlemenin esas nedeni ise elektriksel akımların iletilmesiyle çalışan beynimizin bir süre sonra yalan üretmekten ısınmaya başlaması. Ses tonundaki değişimler ise kişinin çok düşünmekten ses tonunu ayarlamayı unutmasından ve ya çok ayarlamaya çalışmasından kaynaklanıyor.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

erkeklerin kadınlardan duymak istediği sözler

Erkeklerin Kadınlardan Duymak İstediği Sözler

Bir önceki konumuzda Kadınların Erkeklerden Duymak İstediği Sözler‘den bahs etmiştik şimdi ise Erkeklerin Kadınlardan Duymak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz