Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Yaz Aylarında Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Yaz Aylarında Kaçınılması Gereken Yiyecekler

Yaz mevsiminde, midenizi üzecek aynı zamanda enfeksiyonlara neden olabilecek bazı yemeklik ürünlerden kaçınmak en iyisidir. Çok fazla baharatlı yiyecek tüketmemeye, aşırı vejetaryen yiyecek almamaya özen gösterin.

Kaçınmanız Gereken Yiyecekler

* Dondurmalı sandviç: Genellikle yaklaşık 500 kalori içerir ve lezzetinin % 60’ını doymuş yağdan alır. Daha iyi bir fikir: Düşük yağlı şerbet kullanarak kendi dondurmalı sandviçlerinizi yapın.

* Çok fazla baharat: Baharat tozları kesinlikle bir öğünde kullanılabilir, ancak baharatlar metabolizma hızını arttırdığı için baharatlar vücudu ısıtabilir.

* Zengin vejeteryan olmayan yemekler: Yaz, zengin et kütlelerine, tandırlara, balıklara ve tavuklara ve hatta deniz mahsullerine sığma zamanı değil. Aslında bu, bir insanı daha fazla terletir ve sindirim sorunlarına neden olur. Aynı zamanda ishale de yol açabilir.

* Yağlı abur cubur: Köfte, patates kızartması ve diğer yağlı yiyeceklerden oluşan hamburgerlerden kaçınmalısınız.

* Tuzlu atıştırmalıklar: Bunlar, artan iştah ve kilo alımına bağlı zararlı bir katkı maddesi olan MSG’yi (Monosodium Glutamat) içerir.

* Soslardan kaçının: Sosla genellikle 350 kaloriye yakındır ve şişkin ve halsiz hissetmenizi sağlar. Bazı soslarda ayrıca çok fazla MSG ve tuz vardır. Bunun yerine, yemeği besleyici ve doğal tutun.

* Yumurta: Salmonella riski (enfeksiyon), doğru sıcaklıkta tutulmadığında (40 derece Fahrenheit veya altında) ortaya çıkar ve yumurtalarda en fazladır. Salmonella, yumurtaların hem içinde hem de dışında yaşayabilir ve yumurtalar tamamen normal görünebilir.

Yumurtalar pişirildiği zaman, bu yumurtadaki tüm mikropları öldürür. Ancak, yumurtalar oda sıcaklığında tutulduğunda, bir yumurta pişirildikten sonra bile yumurta az pişmiş veya kontamine olmuşsa bakteriler tehlikeli seviyelerde büyüyebilir.

Yumurtaları sadece 40 derece veya altında soğutulmuş halde muhafaza eden mağazalardan veya diğer tedarikçilerden satın alın.

* Artıklar: Artıklar da uygun şekilde kullanılmalıdır. Herkes yemek yediğinde, yiyecekleri uygun sıcak veya soğuk ortamlarına koyun. Dışarıda bırakılan yiyecekler bir sorun haline gelir, çünkü sıcaklık tehlike bölgesine 40 ila 140 derece arasında girer.

Yiyeceklerin kaç saat bekletildiğini sayın. Dört saate yakın veya üzerinde ise, çöpe atın. Bunu, özellikle yiyecekleri günün en sıcak kısmında bıraktıysanız, kesinlikle tüketmemelisiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz