istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Bebek Bakımı / Yeni Doğan Bebeklerin Doğru Beslenmesi İçin Uzman Önerileri

Yeni Doğan Bebeklerin Doğru Beslenmesi İçin Uzman Önerileri

Yeni Doğan Bebeklerin Doğru Beslenmesi İçin Uzman Önerileri

Beyin vücudun ana merkezidir. Biz neye inanırsak onu yaşıyor ve ön görüyoruz. Beynimiz bu tip durumları ona göre kimyasal maddeler salgılayarak işlev görür ve vücutta buna göre tepkimeler göstermektedir. Bu nedenle anneler bebeklerini emzirirken sütlerinin olduğuna inanmalı ve hiçbir zaman sütüm gelmiyor psikolojisine girmemeleri gerekmektedir. Anneler bu duruma ne kadar inanırlarsa sütleri bebekleri için o kadar yeterli olmaktadır. Anneler ise bu güven durumunu önce bebeklerinde sonra da kendilerinde olan güven üzerinden yürümelidirler. Konumuzun devamında uzmanlar tarafından tavsiye edilen yeni bebeklerde doğru beslenme nasıl olmalıdır sorularına yanıtlar sunacağız.

Yeni Doğan Bebeğin Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Bebek doğduktan yarım saat veya en geç 1 saat olmak kaydıyla mutlaka emzirilmeli. Bunun nedeni ise bebek doğduktan en erken 1 saat içerisinde uyku haline geçmektedir. Bu kapsamda yeni doğan bir bebeği uykudan kaldırmak ise oldukça güç, bu nedenle bebeğiniz uyumadan hemen emzirmelisiniz. Bebekler doğduktan sonra ki beslenme ilerlemelerinde mutlaka 2-3 saatte bir emzirilmelidirler. Eğer bebeğin uykusu 4 saati geçiyor ise bebeği mümkün mertebe uyandırmalı ve kendisine süt vermelisiniz. Bebeğiniz yapacağınız bu işlem nezdinde artık alışkanlık haline getirecek ve kendisine açlık hissini tattıracağınız için ortalama 3 hafta sonra kendisi aç olduğunu hissederek uykudan uyanıp süt isteyecektir.

Sütüm Gelmiyor, Mama Versem Olur Mu?

Sütüm Gelmiyor, Mama Versem Olur Mu?

Bu kanı hemen her anne de oluşuyor. “Sütüm gelmiyor, mamaya başlasam olur mu?” sorusuna yönelik bebeğinize doğru pozisyonda süt verdiğiniz sürece anne sütünün gelmemesi imkansız bir durum olmaktadır. Fakat doğumdan sonra kaygılı olan annelerde bebeğin aç kalmaması adına kendisine mama ile beslenme programı ve eğitim yapılabilir. Fakat her zaman belirttiğimiz gibi ilk 6 ay anne sütünden başka bir besin almaması bebeğinizin hem kemik, hem vücut, hem de beyin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu konuda kaygılı olan annelerin emzirme danışmalarından destek alarak, danışmanların anneye emzirmeyle ilgili olarak gerekli eğitimi vermesi şart olmaktadır. Öte yandan psikolojik destek almakta anne için iyi bir kapsam oluşturabilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

2 comments

  1. kadın sitesi

    bilinçsiz çocuk beslenme olmamalı bencede böyle yararlı sitelerden ve doğru kaynaktan bilgi edinip çocuklarımızı beslemek en güzeli yazı için teşekkürler

  2. kadın sitesi
    Hamilelik ve Bebek

    Annelerin mutlaka okuması gereken bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz