istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Yeni pegan diyeti nedir?

Yeni pegan diyeti nedir?

Yeni pegan diyeti nedir?

2019’a gelin ve yeni bir diyet eğilimi kilo ve sağlık izleyicilerini etkilemeye başladı! Bir pegan diyeti, 2015’teki kuruluşundan bu yana yavaş yavaş ivme kazanmış olan yemeğe yeni bir yaklaşımdır. Yavaş bir başlangıç ​​olmasına rağmen, beslenme uzmanları ve diyetisyenler sonunda bu diyetin yararlarını uyandırıyor.


cnnturk.com

Pegan diyeti nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, pegan diyeti, diğer iki çok başarılı ve popüler diyetin – paleo ve vegan diyetlerinin – ilkelerini birleştiriyor. Paleo diyeti protein ağırlıklı, mağara adamı esinlenerek beslenen gıdalara vurgu yaparken, vegan diyeti neredeyse olasılık gibi gözüküyor, et, deniz ürünleri ve her türlü hayvansal ürünler kesiliyor. Ancak, bu iki diyet belirli kuralları izleyebiliyorsanız işe yarıyor gibi görünüyor.

Pegan diyetinde neler yemelisiniz?

Bol miktarda taze meyve ve sebze yiyin. Bu günlük diyetinizin üçte ikisini oluşturmalıdır. Bunlar vücudunuza lif, vitamin, mineral, hidrasyon vb. Sağlar. Pancar ve tatlı patates gibi nişastalı sebzeler karbonhidrat almak için harika bir yoldur. Bitki bazlı proteini olabildiğince ye. Fasulye, kuruyemiş, tohum ve baklagiller bunun için idealdir. Eğer tatminsiz hissediyorsanız, kuralları biraz yumurta, deniz ürünleri ve çim beslemeli kümes hayvanları ile bükebilirsiniz, ancak bunları şebeke yerine taraf olarak düşünün. Avokado yağı, hindistan cevizi ve susam yağları yağ alımı için idealdir, ancak gerçekten ihtiyacınız varsa ghee gibi seçeneklere de bakın.

Pegan diyetinin artıları ve eksileri nelerdir?

Pegan 365 diyeti ve diğer her diyette olduğu gibi, pegan diyetinin de artıları ve eksileri var. Profesyoneller, vücudunuzun bolca aldığı temiz besinler ve ayrıca metabolizmanızı güçlendirmek için de iyidir. Pegan diyeti, yeterli miktarda meyve / sebze, karbonhidrat, yağ ve protein içeren geleneksel dengeli bir yemeğe odaklanır, böylece tüm yiyecek gruplarınızı içeri alırsınız. Bulmak yerine her iki yiyecek grubunun olumsuz ve aşırı yönlerini ortadan kaldırır. Dengeli bir diyetin zımbalarını dahil etmeyi sağlayan mutlu bir ortam. Bu diyeti makul bir şekilde uygularsanız çok fazla eksiler yoktur, ancak çoğu süt (ghee hariç) kesildiği ve yağsız et ve deniz ürünleri alımı kısıtlandığı için, yeterli vejeteryan protein kaynakları aldığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca, en fazla fayda için karbonhidratlı sebzelerde tıkanmayı durdurmanız ve sisteminize bol miktarda besin almanız gerekir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz