Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Yeşil Sebzelerin Mucizeleri

Yeşil Sebzelerin Mucizeleri

Doğanın bize sunduğu bu mucizevi besinleri mutlaka tüketmeliyiz. Otlar, bitkiler, sebzeler.. şifa kaynağı, hastalıklardan koruyan ve bizi kuvvetli tutan yeşil renkli sebzelerden, faydalarından ve yeşilin gücünden bahsetmek istiyorum. Nedir yeşil sebzeler? ıspanak, pazı, kara lahana, tere, semizotu, hindiba, labada, lahana, roka, bezelye, taze fasulye, kabak, yeşil soğan, marul, maydonoz, dereotu, brokoli, meskulin, pancar ucu sayılabilir. içeriğinde, A, C, E ve K vitaminleri bulunan bu harika sebzeler bununla beraber bolca lif içerir.

Biliyorsunuz ki lif kilo vermede aşırı etkili bir öğe. ayrıca folik asit, klorofil benzeri mikro gıda maddeleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, çinko ve vitaminler bu gibi oldukça yararlı ve gerekli besin değerleri içerirler. Nasıl pişirmeli, ne kadar sıklıkta nasıl bir biçimde tüketmeliyiz sorusuna gelelim. günlük hayatın hızına yetişemeyenler hazır gıdalara yönelerek şişmanlıyor ve birlikte hastalıklarla boğuşmaya başlıyor. Hayatımıza evvela daha çok sebze sokmalıyız. bilhassa yeşil sebzeler mucize gibidir.

Diyet yaparken de yeşile gün geçtikçe alıştıkça zararlı olan besinlerden nasıl vazgeçebildiğinize şaşıracaksınız. örnek olarak ben diyetimde (halen diyetteyim fakat bu sağlıklı beslenme tarzı diyet değil) şişmanlatan zararlı bütün yiyeceklerden yeşiller yardımı ile arındım. Başlarda sevimsiz istikbal lakin bir müddet yapınca daima göreceksiniz ki, onlar vazgeçilmez değilmiş. Manava gidin bir torba dolusu yeşillik alın, taze soğan, turp, marul, maydonoz, salatalık. Eve gelin hemen koca bir kase salata yapın. çeşit bol olsun.

ilk başlarda az zeytinyağı, limon, tuz ve az miktarda salata sosu ekleyin. Ekmeksiz bitirin. Sonunda fark edeceksiniz ki, bununla da doyabiliyor ve gayet mutlu olabiliyorsunuz. Yeşil sebzelerin mucizelerine dönersek; kanı temizler. Kanseri önler, dolaşıma destekçi olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bağırsağı güçlendirir, enerjiyi ve ruh halini olumlu destekler. Depresyondan kurtarır, problem ve stresi giderir. Karaciğer, safre ve böbreğe iyi gelir ve onları korur. üst ve alt solunum yöntemleri rahatsızlıklarında aşırı şifalıdır.

özellikle sevmediklerinizi yemeyin, lakin mutlaka seveceğiniz bir çeşidini bulun ve yeşil sebzeleri haftada en az 2 kez tüketin. çok aşırı faydasını göreceksiniz inanın. doğa bize bu mucizeleri sunmuş, bize de faydalanmak düşer. Yalnız bozuk ve çürümüş ürünlerden kaçının. Taze taze pazardan alın, bolca yıkayın. Güzelce temizleyin, ayıklayın ve salataları çiğ, yemekleri pişirerek (çok aşırı da öldürmeden) tüketin. Sebze demek sağlık demek unutmayın.

Kendi bahçenizde de yeşil sebzeleri ve bitkileri üretebilirsiniz. Hem daha ekonomik, hem güvenilir olur. Piyasada zamanından önce ve sonra satılan besinleri tercih etmeyin derim. Hormonlar ve bazı maddeler kansere yol açar. Siz zamanında çıkan, taze ve canlı sebzeleri tercih edin. Her sebze ve bitkinin kendine özgü bir güzelliği mevcut. Yeşil sebzeler de bunlardan en önemlileri.. pişirme yöntemlerinde, buharda pişirme, fırına eda, yağsız soteleme, sebze ya da tavuk suyu ile pişirme, turşulama halinde hazırlayabilirsiniz. Pişince biraz kendi durumuna bırakın ve keyfini çıkarın. sıhhatli oldukları kadar lezzetli de oluyorlar değil mi?

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz