istanbul escort
Home / Genel / Yulaf Sütünün Faydaları

Yulaf Sütünün Faydaları

Yulafın yararları uzun süredir açıklanmıştı ve sağlık yararları onu diyetinize dahil etmek için harika bir tahıl kılar. Şimdi, yulaf başka bir avantajla alternatif bir süt kaynağı ile geliyor . Yulaf sütü yapılışı konusuna gelince ise; basitçe konuşursak, yulaf sütü bütün yulaflar bir süre suya batırıldığında (bir gecede bile), daha sonra birlikte harmanlanır ve nihayet bir tülbentle süzülür. Alacağınız sıvı yulaf sütü çoğu süt alternatifinden daha kremsi olma eğilimindedir ve aynı zamanda yapılması daha ucuzdur.

Yulaf sütü nedir?

Yulaf sütü faydaları nelerdir?

Doğrudan yulaftan aldığınız gibi aynı protein, lif ve besin alımını bekleyemezseniz de, yulaf sütünün kalsiyum ve D vitamini de dahil olmak üzere kesinlikle az miktarda kalıntısı vardır. Bu protein içeriği bakımından diğer vegan sütün çoğundan daha iyidir. lif içeriği kadar ve laktoz intoleransı, fındık alerjileri ve hatta çölyak hastalığı olan kişiler için de idealdir. Kolesterolü düşürür, kemikleri güçlendirir ve kansızlığı önler.

Yulaf sütü nasıl kullanılabilir?

Kremsi dokusu, olduğu gibi sarhoş olmasını lezzetli kılar. Ayrıca tarçın tozu, fasulyeden biraz vanilya vb. Gibi doğal malzemeler de ekleyebilirsiniz. Smoothie’lerde, çorbalarda ve hatta pişirme için kullanılabilir. Dahası, evde kolayca yapılabilir, bu da kullanılan malzemelerin kalitesini kontrol edebileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle daha az katkı maddesi ve koruyucu madde içeren yulafları tercih ettiğinizden emin olun.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Bebeği Ne Zaman Sütten Kesmeli?

İçindekilerBebeği Ne Zaman Sütten KesmeliBEBEK SÜTTEN NE ZAMAN KESİLMELİ? Bebeği Ne Zaman Sütten Kesmeli Anne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz