istanbul escort
Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak için Doğal Yöntemler

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak için Doğal Yöntemler

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak için Doğal Yöntemler

Cilt sorunları arasında en çok rahatsızlık duyulan problemlerden biri de yüz bulunan gözeneklerdir. Kadın veya erkek fark etmeksizin insanların başlıca sorunlarından biri olan yüzdeki gözeneklerin açık ve kirli görünmesidir. Bu nedenle bireyler yüzlerinin daha temiz ve daha güzel görünebilmesi için çeşitli uygulamalarda bulunarak bu tür sorunları gidermeye çalışmaktadırlar. Bizlerde bu durumu göz önünde bulundurarak konumuz dahilinde bu sorunu yaşayan kişilere yönelik yüzdeki gözenekleri kapatmak için doğal yöntemler nelerdir ve nasıl uygulanmalıdır gibi bilgiler kapsayan detaylar sunacağız.

Ciltteki Gözenekleri Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

LİMON VE YUMURTA KARIŞIMI

Temiz edeceğiniz iki adet yumurtanın akını sarısından ayırarak bir kap içerisine bırakın. Hemen ardından taze sıkılmış limon suyunu da ilave ederek birbirine karışıncaya dek çırpın. Elde edeceğiniz karışımı yüz ve boyun hatlarına iyice yedirerek sürün. Sürdüğünüz karışımı en az 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayarak yıkayın. Gün aşırı olarak bu tarifi minimum bir ay boyunca uygulayarak devam ettirin. Karışım dahilinde limon suyu bulunduğundan ötürü uygulamadan sonra direkt güneş ışığına maruz kalmamanız için bir süre beklemeniz gerekiyor.

PAPAYA MEYVESİ İLE TEDAVİ

İçerisinde bulundurduğu özler sayesinde ciltte oluşan gözenekleri sıkılaştıran bir özelliğe sahiptir. Olgun ve aynı zamanda taze bir papaya meyvesini elle veya robota atarak püre halini aldırın. Hemen sonrasında ise elde ettiğiniz püre halini yüzünüze sürerek ortalama 15 ila 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Beklettikten hemen sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın. Haftada minimum bir defa uygulama yapacağınız bu bakım ile birlikte gözenekleri sıkılaştıracağınız gibi, aynı zamanda cildinizin parlak görünmesini de sağlayabileceksiniz.

KAYMAK VE NOHUT UNU KARIŞIMI

2 yemek kaşığı kaymak ve 1 yemek kaşığı kadar nohut ununu bir kap içerisine alarak birbirine işleyene dek karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı yüzünüzde bulunan gözenek bölgelerine sürerek 20 dakika kadar bekletin. 20 dakikalık bekleme sürecinden sonra ise yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak durulayın. Gözeneklerin sıkılaşması gerçekleşene dek bu karışımı haftada minimum 2 defa uygulamanızda fayda var.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz