istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Yüzerken yağ yakmak

Yüzerken yağ yakmak

Hepimiz yüzmenin kilo vermek için etkili bir yol olduğunu ve aynı zamanda eğlenceli bir aktivite olduğunu biliyoruz . Bu sadece başka bir aerobik egzersiz türüdür; vücudumuz yüzerken enerji üretmek için yağ ve karbonhidratları kullanır.

Yüzmenin Kilo vermeye etkileri

Temiz ve sağlıklı bir yaşam tarzının ardından, size daha uygun bir egzersiz arıyorsanız, yüzme mükemmel bir seçenektir. Ancak, antrenmanları takip ettiğiniz yoğunluk ve sıklık, hedeflerinize ne kadar hızlı ulaşacağınıza da karar verir.
Hızınızın ne kadar yavaş olduğunu, vücudunuzdaki yağ yakma yüzdesi olacağını bilmek sizi şaşırtacaktır – çünkü vücudunuz kendini yağla doldurur. Fakat daha hızlı yüzerseniz, vücut daha fazla miktarda toplam kalori yakar ve böylece daha hızlı kilo kaybına neden olur .
Daha da fazla yağ yakmak için düzenli yüzme programınıza HIIT (Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Eğitim) eklemeyi de düşünebilirsiniz. Doğal olarak, yüzmek kilo vermek için harika bir yol olabilir.
Antrenmanlarınızın sıklığına göre, yapılan bir araştırma, haftada üç kez 60 dakika boyunca yüzmeye giden kadınların 12 haftalık bir sürenin sonunda kayda değer miktarda vücut yağını kaybettiğini buldu. Bir spor antrenörü kilo kaybının kişiden kişiye değişebileceğini ancak ideal miktarın haftanın dört günü 45 dakika olacağını belirtti. Ancak, bu temiz bir diyet ile takip edilmelidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz