istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Zayıflama çabanıza engel olabilecek 5 sindirim sistemi

Zayıflama çabanıza engel olabilecek 5 sindirim sistemi

Kilo vermeye çalışan biriyseniz, sağlıklı beslenmenin ve egzersiz yapmanın kilo verme sürecinin iki önemli yönü olduğunun farkında olmalısınız . Ancak herkes sindirim sağlığınızın da içinde önemli bir rol oynadığının farkında değildir. İyi bir şekle girmek için her şeyi yapabilirsiniz, ancak sindirim sağlığınız yetersiz kalıyorsa, ölçeği etkileyebilir. Sindirim sorunlarının çoğu, kilo kaybına neden olabilecek gıdaların zayıf emilimine neden olur. Ancak, bağırsak sağlığımızın kilo almaya katkıda bulunabileceği birkaç durum vardır.

İşte kilo kaybı hedefinizi sabote edebilen 5 bağırsak hastalığı:

Asit reflü hastalığı

Aynı zamanda gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) olarak da bilinen asit reflü hastalığı, mide asidi özofagusunuza tekrar yükseldiğinde ortaya çıkan alt göğüste ağrılı, yanma hissidir. Bu sorundan muzdarip insanlar için, rahat yiyecekler ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Yemek yemek, yiyecek ve tükürük asidi bir süre nötrleştirirken geçici olarak rahatlama sağlar. Ancak asıl sorun, sindirim işlemi tamamlandıktan sonra asit üretimi tekrar artar. Bu yolla insanlar aşırı yeme alışkanlığı içinde sıkışıp kalıyorlar ve sonunda kilo alıyorlar.

Ülser

Rahatsız edici ülserler, midenin iç tabakasında veya ince bağırsakta gelişir. Genellikle çok fazla asit üretir. Tıpkı asit reflü gibi, yemek yemek de mide asidini nötralize ederek asidi nötralize ederken bir süre ülserden rahatlık verebilir. Daha sık yemek yiyorsanız, bu açıkça kilo alımına neden olabilir.

Bakteri çoğalması

Bağırsaklarımız hem iyi hem de kötü bakteri içerir. İyi bakteri, iltihabı azaltmaya yardımcı olur ve sağlığınızı kontrol altında tutar. Sorun, bakteri miktarının şiddetli bir şekilde büyümesi durumunda ortaya çıkar, bu da kilo alımına neden olabilir. İlk olarak, bakteriler, ince bağırsakların çalışmasını yavaşlatabilen metan gazı üretimini arttırır. İkincisi, bakterilerin büyümesi metabolizmanızı yavaşlatabilir ve her ikisi de açlığı ve tokluğu düzenleyebilen insülin ve leptin direncinizi etkileyebilir. Daha çok yemeniz ve kilo almanız olası.

İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS)

En sık teşhis edilen gastrointestinal (GI) rahatsızlıktır ve gıda duyarlılıkları ve iyi bakteri dengesizliği gibi diğer sindirim sorunlarına yol açabilir. Bu ayrıca şişkinliğe ve kronik enflamasyona neden olabilir ve kilo almanın bir nedeni olabilir.

Kronik hastalık

Kronik hastalıktan muzdarip bir kişiye, genellikle ilk adım olan steroid tedavisi verilir. Steroid, karbonhidrat özlemini artırabilir, bunun sonucunda daha fazla yiyip kilo alırsınız.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz