Home / Sağlıklı Yaşam / Hastalık / Zencefil Macunu İle Varisleri Yok Edin

Zencefil Macunu İle Varisleri Yok Edin

Zencefil Macunu İle Varisleri Yok Edin

Günümüzde oldukça fazla insan varis problemi ile karşılaşmaktadır. Dünya çapında milyonlarca insan varis hastalığına yakalanmaktadır. Türkiye çapında ise 10 milyondan fazla kişi de varis görülmektedir. Varisler ise 2 çeşitte gelişmektedir. Varisler toplardamarların gelişmesi ve kılcal damarların gelişmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Varis vücudumuzun her yerinde olabildiği gibi en sık olarak ise bacaklarda gözlenmektedir. Varisin bacaklarda oluşmasının en önemli etmeni ise vücut ağırlığının direk olarak bacaklara basınç uygulamasıdır. Toplardamarlarda oluşan genişleme mutlaka tedavi altına alınmalıdır. Vetöz yetmezliği de denilen bu hastalık damar hastalığıdır.

Varisin oluşmasındaki en önemli etmen ise vücudumuzda bulan kirli kanın kalbe ulaşıp temizlenmemesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kapakçıklar yer çekiminin tersi yönünde kanı yuları doğru pompalamaktadır. Kapakçıklar hasar gördüğünde ise kanı yeteri kadar pompalayamaz ve kirli kan aşağılarda birikmeye başlar. Biriken kan ise zaman geçtikçe damarlarda genişlemeye neden olmaktadır. Boyutlarına göre varisler incelendiğinde ise üç çeşit varis bulunmaktadır ve bunlar ise kılcal damar, orta varis ve büyük varis olarak sıralanmaktadır. Kılcal damar genişlemesi en hafif varis türüdür. Kişileri bazı durumlarda rahatsız etmektedir. Kılcal damar genişlemeleri ciltte çıkıntılara sebep olmamaktadır ve kırmızı renginde damar görünümüne sebep olmaktadır. Orta varis ise vücutta hafif derecede görünen çıkıntılara sebep olmaktadır. Boyutu ise 2-3 mm’dir. Büyük varis ise oldukça önemlidir ve kesinlikle tedavi altına alınmalıdır. Büyük varisler oldukça fazla göze çarpmaktadır ve kalınlığı ise 3 mm’den fazladır.

Varisler ise 20 yaşının üstündeki bireylerde görülmektedir. Genetik olarak karşımıza çıkan bir rahatsızlıktır. Sabit ve sürekli oturmaktan, gün içerisinde çok fazla hareketsiz kalmaktan veya ayakta sabit olarak çalışma sonucunda oluşmaktadır. Varis çorapları ise hastalığın şikâyetlerini azaltmada uygulanan ve ilerlemesini oldukça yavaşlatan bir yöntemdir. Varis çorapları ise hastalığı yok etmemektedir. Sadece hastaların şikâyetlerinin azalmasını sağlamaktadır.

Varislerin yeni oluşmaya başladığı dönemlerde ise doğal yöntemler ile birlikte doğal çözümler sayesinde ilerlemesi engellenmekte ve tedavi edilebilmektedir. Zencefil doğanın bize sunmuş olduğu iltihap sökücü bir bitkidir. Ağrıyı ve varis görünümünü oldukça azaltmaktadır. Zencefil macunu bu hastalıktan yakınan kişilerin başvuracağı doğal bir yöntemdir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek

İçindekilerBesinlerle Kanserle Mücadele EtmekKANSER İLE ŞAVAŞMAK Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek Kanserle mücadele etmek için çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz