istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Zumba ile Bir Dakikada Kalori Yakın

Zumba ile Bir Dakikada Kalori Yakın

Zinde kalmak ve kilo vermek için herkes spor salonuna gidemez veya yoga yapamaz. Ayrıca spor salonu sıkıcı ya da yoga çok yavaş geliyor hisseden biriyseniz, bu makale tam size göre. Zumba, Latin dansından ilham alan yüksek yoğunluklu bir aerobik egzersizdir. Fiziksel aktivitenizi arttırmak ve günlük kalori yakmak için eğlenceli bir yol. Bu egzersiz formuna bağlı kalmak daha kolay çünkü kalori yakmakla birlikte eğlenceli bir aktivite. Zumba, kalorileri o kadar hızlı yakmanıza yardımcı olur ki, sadece bir ay içinde önemli miktarda kilo vermenize yardımcı olabilir.

Zumba ile kalori yakma

Bir saatlik yüksek yoğunluklu Zumba sınıfında, yaklaşık 300 – 900 kalori yakabilirsiniz. Zumba’yı haftada iki-üç kez tatbik etmek ve kuvvetli antrenman yapmak ve dengeli bir diyet yapmak kilo vermek için en iyi stratejilerden biri olabilir. 18-22 yaş arası 19 kadın Zumba katılımcısının 2012 yılında yaptığı bir araştırma, bu kadınların 40 dakikalık bir sınıfta dakikada yaklaşık 18-22 kalori yaktığını ve 40 dakikada toplam 369 kalori yaktığını buldu. Zumba yaparken dakikada yakılan kalori miktarı, kickboks, power yoga ve aerobik yaparken dakika başına yakılan kalori miktarından daha fazladır. Zumba’ya geçmek için daha fazla sebebe mi ihtiyacınız var? Yakacağınız kalori miktarı kilo, yaş, genetik, egzersiz yoğunluğu ve mevcut zindelik seviyesi gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Zumba sırasında kalori yakma oranınızı arttırmak istiyorsanız, yoğunluğun arttırılması yardımcı olabilir. Çalışırken kalp monitörü takıp izleyebileceğiniz maksimum kalp atış hızınızın yüzde 55 ila 85’ini çalıştırdığınızdan emin olmalısınız.

Zumba ile kilo kaybı için ne sıklıkla yapılmalıdır?

Bu sizin tam kilo kaybı hedeflerinize ve sağlığınıza bağlıdır. Amerikan Egzersiz Konseyi, haftada iki-üç gün boyunca seans başına 300-400 kalori yakmayı hedefleyen gerçekçi kilo kaybı hedeflerinin izlenmesini önerir. Zumba’yı kuvvet antrenmanı ile birleştirmek, daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. Bir haftada yarım kilo vermek istiyorsanız, 500 gram yağ 3.500 kaloriye eşit olduğundan, yediğinizden 500 kalori daha harcamanız gerekecektir. Böylece, 3.500 kalori yakma, bir haftada yarım kilo kaybına neden olacaktır.

Zumba ile kilo vermek için ipuçları

Zumba yapmak, bol miktarda kardiyovasküler egzersiz yapmak demektir. Kilo verme hedeflerinize ulaşmak için de sağlıklı bir diyet yapmanız gerekecektir. İzlenmesi gereken birkaç ipucu:

– Her öğününüzde kahverengi pirinç, yulaf ve kinoa gibi kepekli tahıllar bulunmalıdır.

– Makarna, kurabiye ve beyaz ekmek gibi boş karbonhidrat bulundurmaktan kaçının.

– Balık, yumurta akı, tavuk ve tofu gibi bol yağsız protein alın.

– Her öğüne meyve ve yeşil sebzeler ekleyin.

– Küçük ve sık yemek yiyin

Zumba’nın diğer faydaları

Zumba yapmaktan hoşlanıyorsanız, kilo vermek için bundan daha iyisi yoktur. Zumba’nın diğer avantajları:

– Kemiklerinizi güçlendirir ve daha esnek hale getirir.

– Kalp sağlığını artırır

– Dans hareketleriyle koordinasyonu geliştirir

– Ruh halinizi iyileştirir ve enerjiyi artırır

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz